Pasaulyje

2019.11.21 12:59

Liuksemburgas reikalauja, kad ES pripažintų Palestiną

ELTA2019.11.21 12:59

JAV pakeitus savo kursą dėl Artimųjų Rytų politikos, Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas reikalauja, kad ES pripažintų Palestiną.

„Palestinos, kaip valstybės, pripažinimas nebūtų nei palankumas, nei veiksmų laisvė. Tai būtų tik palestiniečių tautos teisės į savo valstybę pripažinimas, – pareiškė J. Asselbornas interviu naujienų agentūrai „Reuters“. – Tai nebūtų nukreipta prieš Izraelį“. Anot ministro, tai vienintelė galimybė išlaikyti dviejų valstybių sambūviu pagristo sprendimo tikslą.

J. Asselbornas kritikavo naująją JAV poziciją, kad Izraelio gyvenvietės okupuotose palestiniečių teritorijose nėra neteisėtos. Kartu jis apkaltino Izraelį Vakarų Kranto „kolonizacija“. Izraelio gyvenviečių politika esą kelia abejones, ar vyriausybė apskritai remia dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą.

„Nuo Oslo taikos susitarimo naujakurių skaičius išaugo keturis kartus. Jų Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje yra per 600 000, - klabėjo Liuksemburgo diplomatijos vadovas. – Kolonizacijos ir naikinimo politika yra dviejų valstybių sambūviu pagrįsto sprendimo neigimas“.