Pasaulyje

2019.11.21 10:32
N-18

Žiniasklaida: Rusijos samdiniai „dėl pramogos“ kankino, nukirsdino ir sudegino Sirijos dezertyrą

LRT.lt2019.11.21 10:32

Rusijos žiniasklaida praneša, kad šalies samdiniai, kurie veikė Sirijoje kovodami Basharo Al-Assado režimo pusėje, „dėl pramogos“ kankino, nukirsdino ir sudegino režimo armijos dezertyrą. Tai buvo užfiksuota dar 2017 metais paskelbtame vaizdo įraše, bet dabar „Novaja Gazeta“ pateikė naujų įrodymų, rašo „Meduza“.

Kai 2017 m. birželio 30-ąją „Youtube“ platformoje buvo patalpintas 2 minučių vaizdo įrašas, kuriame du rusiškai kalbantys vyrai daužė kitą vyriškį kūju, pjaustė jo kūną peiliais ir kastuvais, stebėtojai iš karto spėjo, jog baisų nusikaltimą vykdė Rusijos samdiniai iš „Wagner“ grupuotės.

Dabar Rusijos leidinys „Novaja Gazeta“ gavo dar du vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotas tas pats nusikaltimas, tai paremia versiją, jog jame matomi rusakalbiai iš „Wagner‘ grupės, rašo „Meduza“.

Vaizdo įrašuose užpuolikai kalba rusiškai be akcento, tariasi dėl užpulto vyro kūno dalių atskyrimo, juokauja apie jų laukiantį barbekiu, tada suriša nukirsdintą kūną ir jį padega.

„Jesr Press“ nustatė, kad auka buvo 1986 m. gimęs siras Mohammedas Taha Ismailas Al-Abdullah, kuris iš pradžių paliko šalį dėl prasidėjusio pilietinio karo, bet 2017 metais buvo pašauktas tarnauti į B. Al-Assado režimo kariuomenę. Jis bandė dezertyruoti, bet buvo sugautas. Leidinys mano, kad egzekucija įvykdyta Homso provincijoje.

Vaizdo įraše matomi vyrai dengia savo veidus, tik vienas iš jų trumpai nusiima skarą. Žurnalistai nustatė, kad tai Stanislavas D., tačiau pilnos jo tapatybės neatskleidė, norėdami apsaugoti jo artimuosius, rašo „Meduza“. „Novaja Gazeta“ teigia turinti Stanislavo D. paso kopiją ir dokumentus, kuriuose jis įrašytas kaip „Wagner“ grupės žvalgas.

Vėliau viešumoje pasirodžiusioje nuotraukoje užfiksuotas vaizdas, kuriame keturi vyrai nedengdami vaizdų pozuoja prie pakabinto siro kūno, aplieja jį benzinu ir padega.

Įtariamojo draugai Rusijos žiniasklaidai taip pat patvirtino, kad vyras dirbo policininku Stavropolyje, o po to tapo samdiniu.

Arabų šaltiniai mano, kad vyras buvo nužudytas prie Sirijos Al-Sha naftos gavybos telkinio. Šiame regione 2017 metais dirbo „Wagner“. Pagal susitarimą su Sirijos valstybine naftos kompanija, samdinių grupuotė už kovą su vadinamosios „Islamo valstybės“ (ISIS) teroristais turėjo gauti 25 proc. pelno iš atkovotų naftos gavybos objektų.