Naujienų srautas

Pasaulyje2015.08.22 14:55

Iranas pademonstravo naują mažo nuotolio balistinę raketą

BNS 2015.08.22 14:55

Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį pristatė naujausią šalyje sukonstruotą balistinę raketą, sakydamas, kad tokie ginklai yra reikalingi gynybai Artimuosiuose Rytuose.

Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį pristatė naujausią šalyje sukonstruotą balistinę raketą, sakydamas, kad tokie ginklai yra reikalingi gynybai Artimuosiuose Rytuose.

Raketa „Fateh 313“ gali nuskrieti 500 km, joje naudojami jutikliai ir technologijos yra pažangesni negu ankstesnėse raketose, sakoma Irano elitinės Revoliucinės gvardijos tinklalapyje „Sepah News“ paskelbtame pranešime.

Naujasis ginklas buvo pademonstruotas minint Gynybos pramonės dieną, per kurią kasmet rengiamos Irano karinės technikos parodos.

„Silpna šalis, nepajėgi pasipriešinti ir apsiginti nuo savo kaimynių ir priešų karinės galios, negali tvirtinti siekianti taikos, nes jai beliktų būti pasiruošusiai bet kuriuo metu tapti okupuota“, – prezidentas sakė renginyje, kuris buvo transliuojamas televizijos.

„Irano strategija pagrįsta gynyba ir atgrasymu“, – pridūrė jis.

Iranas pastaraisiais metais gamino įvairių modifikacijų „Fateh“ raketas. 313-ojo modelio raketa buvo sėkmingai išbandyta; planuojama pradėti jos serijinę produkciją, rašo „Sepah News“.

Irano balistinių raketų programa buvo vienas opiausių klausimų per derybas dėl Teherano branduolinės programos, kurias vainikavo liepos 14 dieną Vienoje pasirašyta sutartis su galingosiomis šalimis.

Pagal šią sutartį numatoma palaipsniui atšaukti Iranui taikomas sankcijas, jeigu šiitiška respublika apribos savo branduolinę programą ir suteiks garantijų, kad jos pobūdis yra išskirtinai civilinis.

Tokios sutarties kritikai Teherane sako, kad neseniai paskelbta Jungtinių Tautų rezoliucija, nors ir neįpareigojanti, nustato nepriimtinus suvaržymus Irano kariniams pajėgumams.

Iranas tvirtina nesiekiantis pasigaminti atominių ginklų, bet naujausioje JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje, patvirtinančioje pasaulio galybių susitarimą su Teheranu, sakoma, kad Iranui draudžiama turėti raketų, „pritaikytų nešti branduolinius kovinius užtaisus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi