Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Į Makedoniją toliau plūsta imigrantai

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Migrantų ir pabėgėlių minios šeštadienį toliau plūdo prie Graikijos-Makedonijos sienos. Naktį jiems teko praleisti po atviru dangumi lyjant, jų patekimą į šalį kontroliavo Makedonijos policija, praneša „Reuters“.

Migrantų ir pabėgėlių minios šeštadienį toliau plūdo prie Graikijos-Makedonijos sienos. Naktį jiems teko praleisti po atviru dangumi lyjant, jų patekimą į šalį kontroliavo Makedonijos policija, praneša „Reuters“.

Riaušių policininkams stovintiems už spygliuotos tvoros tūkstantinė pabėgėlių, daugiausia sirų, minia šaukė: „padėkite mums“. Makedonija ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį ir į pasienį pasiuntė policijos pajėgas.

Per naktį 600 pabėgėlių buvo įleisti į šalį ir Gevgelijos traukinių stotyje įsėdo į rytinį traukinį vykstantį į Serbiją, iš kur bandys pasiekti Vengriją ir Šengeno zoną, kurioje nėra pasienio kontrolės.

Rytą buvo matyti dar daugiau pėsčiomis iš Graikijos atvykstančių migrantų.

Penktadienį Makedonijos policija panaudojo ašarines dujas ir apsvaiginti skirtas granatas, bandydama nustumti minią piktų sirų, afganistaniečių, irakiečių ir kitų bandančių patekti į neturtingą Balkanų šalį.

Policija informavo, kad kitas traukinys išvyks po kelių valandų. Traukinių stotis apimta chaoso jau keletą savaičių. Apie 2 tūkst. migrantų iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos kasdien pereidavo sieną ir lipdavo į traukinius važiuojančius į Šiaurę. Per pastaruosius du mėnesius 40 tūkst. jų pateko į Makedoniją. O iš Turkijos į Graikiją vien liepos mėn. laivais atplaukė 50 tūkst. migrantų.

Makedonijos valdžia neapsikentė susiklosčiusios situacijos ir į pasienį nusiuntė riaušių policiją ir kariuomenę. Valdžia teigė praleidžianti žmones į traukinius, o prioritetą teikia moterims ir vaikams.

Apie 2 tūkst. migrantų prasiveržė į Makedoniją

Apie 2 tūkst. migrantų šeštadienį prasiveržė į Makedonijos teritoriją iš Graikijos pro guminėmis lazdomis ginkluotus policininkus, nesugebėjusius jų sustabdyti; kilus sąmyšiui, buvo sužeisti keli žmonės.

Chaosas prasidėjo, kai policija nusprendė praleisti per sieną nedidelę grupę migrantų su vaikais, o daugybė kitų atvykėlių puolė paskui juos, verždamiesi per skydais prisidengusių policininkų sieną. Daug moterų, tarp jų viena nėščioji, parkrito ant žemės, veikiausiai nualpusi smarkiai suspausta, miniai braunantis per policijos užtvarą.

Vėliau dar tūkstančiai migrantų pasinaudojo proga ir leidosi bėgti per lauką, neužtvertą spygliuotomis vielomis, kad patektų į Makedoniją. Policija sprogdino kurtinamąsias granatas, bet to srauto nesugebėjo sustabdyti.

Kol kas nebuvo pranešimų, kiek žmonių buvo sužeista ir kaip jie nukentėjo. Per sumaištį keli vaikai pasimetė nuo tėvų ir verkdami šaukėsi savo motinų.

Migrantų ir policijos susirėmimai Makedonijos pasienyje vyko jau antrą dieną iš eilės, pareigūnams stengiantis sustabdyti toliau šiaurėje esančias Europos Sąjungos šalis mėginančių pasiekti atvykėlių antplūdį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi