Pasaulyje

2019.11.20 11:20

Policijos sulaikytas įtariamasis korupciją tyrusios nužudytos žurnalistės byloje – tai garsus Maltos verslininkas

atnaujinta 11.41
ELTA2019.11.20 11:20

Maltos policija, tirdama žurnalistės Daphnės Caruanos Galizios nužudymą 2017 metais, suėmė vieną geriausiai žinomų šalies verslininkų, praneša „Deutsche Welle“.

Šaltiniai, turintys apie tai žinių, naujienų agentūrai „Reuters“ ir vietos žiniasklaidai sakė, kad gerai žinomas Maltos verslininkas Yorgenas Fenechas sulaikytas savo jachtoje jūroje.

Apie verslininko suėmimą pranešta dieną po to, kai Maltos vyriausybė paskelbė, kad apsvarstys galimybę suteikti malonę asmeniui, kuris, kaip įtariama, tarpininkavo žurnalistės nužudyme, jei jis įvardys, kas yra tikrasis žmogžudystės užsakovas.

Moteris žuvo 2017 metais, kai sprogo jos automobilyje padėta bomba. Žurnalistė D. C. Galizia atliko žurnalistinius tyrimus dėl korupcijos šalies politiniuose sluoksniuose.

Kaip praneša agentūra dpa, Y. Fenechas yra Dubajuje įkurtos slaptos ofšorinės bendrovės „17 Black“ savininkas. Bendrovė, kaip teigiama, buvo įkurta, siekiant pervesti pinigus Panamoje esančioms bendrovėms, priklausančioms buvusiam energetikos ministrui Konradui Mizzi ir Maltos premjero administracijos vadovui Keithui Schembri.

Tiek K. Mizzi, tiek ir K. Schembri neigė pranešimus, kad gavo mokėjimus iš slaptos bendrovės. Žurnalistė D. C. Galizia keli mėnesiai prieš savo nužudymą buvo rašiusi apie „17 Black“.

Maltos institucijos apie verslininko Y. Fenecho suėmimą dar nepatvirtino oficialiai, tačiau apie tai pranešta dieną po to, kai Maltos vyriausybė paskelbė, kad galimai suteiks malonę asmeniui, kuris tarpininkavo žurnalistės nužudyme, jei jis įvardys, kas yra tikrasis žmogžudystės užsakovas.

Dėl 53 metų žurnalistės nužudymo kaltinami trys kiti vyrai.