Pasaulyje

2015.08.22 13:24

Abi Korėjos susitarė dėl derybų aukštu lygiu

BNS2015.08.22 13:24

Pietų ir Šiaurės Korėjos susitarė šeštadienį surengti derybas aukštu lygiu, pranešė Pietų Korėjos prezidentūrą, vadinama Mėlynaisiais rūmais; taip mėginama išvengti gresiančio karinio susirėmimo.

Pietų ir Šiaurės Korėjos susitarė šeštadienį surengti derybas aukštu lygiu, pranešė Pietų Korėjos prezidentūrą, vadinama Mėlynaisiais rūmais; taip mėginama išvengti gresiančio karinio susirėmimo.

Aukšto rango pareigūnai sutarė susitikti pasienio paliaubų kaimelyje Panmundžone 18 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku, sakė naujienų agentūrai AFP Mėlynųjų rūmų atstovė spaudai.

Pranešimas apie šį dialogą pasirodė praėjus kelioms valandoms nuo Šiaurės Korėjos ultimatumo nutraukti per sieną iš pietų garsiakalbiais transliuojamą propagandą; ultimatume nurodytas terminas – 17 val. Pchenjano (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Pietų Korėjai atstovaus susivienijimo ministras Hong Young-Pyo ir nacionalinio saugumo tarnybos vadovas Kim Kwan-Jinas.

Pchenjanas į derybas siųs aukšto rango kariškį, Hwang Pyong-So, kuris laikomas antruoju asmeniu valdžioje po Kim Jong-Uno, taip pat Darbo partijos sekretorių Kim Yong-Gonas, kuris atsakingas už santykius su Seulu.

JAV kariuomenės vadas: Amerika gins Pietų Korėją

Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios ginti savo artimą sąjungininkę Pietų Korėją, JAV kariuomenės vadas pareiškė vėl padidėjus įtampai tarp Seulo ir Pchenjano.

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Martinas Dempsey šią poziciją išsakė penktadienį kalbėdamasis telefonu su Pietų Korėjos ginkluotųjų pajėgų vadu, artėjant Šiaurės Korėjos paskelbto ultimatumo Seului terminui. Pchenjanas reikalauja, kad Pietų Korėja liautųsi transliavusi propagandinius pranešimus per garsiakalbius, įrengtus prie abiejų šalių smarkiai įtvirtintos sienos, grasindamas priešingu atveju imtis didelio masto karinių veiksmų.

„Pirmininkas Dempsey dar kartą patvirtino Jungtinių Valstijų nesvyruojančius įsipareigojimus ginti Korėjos Respubliką (Pietų Korėją) ir vėl kalbėjo apie JAV ir Korėjos Respublikos stiprybę“, – sakoma Pentagono pranešime.

M.Dempsey ir admirolas Choi Yoon-hee „susitarė ateinančiomis dienomis atidžiai stebėti Šiaurės Korėjos veiksmus ir užtikrinti, kad JAV ir Korėjos Respublika toliau glaudžiai bendradarbiautų viena su kita, siekdamos atgrasyti tolesnes Šiaurės Korėjos provokacijas bei išsklaidyti įtampą“.

Šiaurė ir Pietų Korėja dabar atrodo šiek tiek atitolusios nuo tikėtino karinio konflikto ir šeštadienį susitarė surengti aukščiausio lygio derybas po to, kai abiejų šalių ginkluotosiose pajėgose buvo paskelbta aukščiausio lygio kovinė parengtis.

Tarptautinė bendruomenė jau yra įpratusi prie Šiaurės Korėjos itin agresyvaus žvanginimo ginklais, ir iš pažiūros paskutinę minutę priimtas sprendimas tęsti dialogą patvirtina daugelio spėjimą, kad tai tėra dar vienas Pchenjano mėginimas atkreipti į save dėmesį

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt