Pasaulyje

2019.11.20 10:25

Hitlerio namas Austrijoje taps policijos nuovada

LRT.lt, ELTA2019.11.20 10:25

Namas, kuriame gimė Adolfas Hitleris, bus paverstas policijos nuovada, antradienį sakė Austrijos vidaus reikalų ministras. Toks sprendimas priimtas po ilgus metus trukusių diskusijų, kaip užkirsti galimybę šiam namui tapti neonacių piligrimystės vieta, rašo BBC.

Hitlerio gimtasis namas yra Braunau prie Inno mieste, esančiame pasienyje su Vokietija. Austrija kvies architektus pateikti pastato perprojektavimo planus.

Vidaus reikalų ministerijos pareiškime teigiama, kad jame bus vietos policijos pajėgų būstinė: „Šio namo panaudojimas policijos reikmėms turėtų parodyti, kad pastatas daugiau niekada nebesužadins nacionalsocializmo atminimo.“

Kaip skelbia BBC, architektai iš visos Europos Sąjungos bus kviečiami pateikti namo pertvarkymo planus jau šį mėnesį, o ekspertų ir valstybės tarnautojų komisija laimėjusį projektą išrinks kitų metų pirmąjį pusmetį, pranešė Austrijos Vidaus reikalų ministerija.

Pastatą nusavinus, jis nuo 2017-ųjų pradžios priklauso Austrijos Respublikai. Pastato nusavinimas sukėlė ilgą teisminį ginčą tarp buvusios jo savininkės ir valstybės dėl kompensacijos. Buvusiai savininkei iki šiol išmokėta 812 000 eurų.

Nors Hitleris gimė 1889 m. Braunau mieste Austrijoje, austrai dešimtmečius tvirtino, kad jie buvo pirmoji Hitlerio režimo auka. 1938 m. nacistinė Vokietija aneksavo Austriją.

Tačiau pastarosios Austrijos Vyriausybės pripažino, kad austrai taip pat buvo nacių nusikaltimų vykdytojai ir Hitlerio valdžiai per daug nesipriešino.

Taip pat skaitykite