Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prancūzijoje traukinyje šaudžiusį užpuoliką nuginklavo JAV karys

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Penktadienį greitajame traukinyje Prancūzijoje iš automato šaudęs vyras sužalojo tris žmonės, tačiau jį nuginklavo keleiviai, tarp kurių buvo ir JAV karys, praneša „Reuters“.

Penktadienį greitajame traukinyje Prancūzijoje iš automato šaudęs vyras sužalojo tris žmonės, tačiau jį nuginklavo keleiviai, tarp kurių buvo ir JAV karys, praneša „Reuters“.

Nusikaltėlis buvo suimtas, kai traukinys vykęs iš Amsterdamo į Paryžių sustojo Araso traukinių stotyje, esančioje Šiaurės Prancūzijoje.

Tyrimą pradėjo Prancūzijos prokuroras atsakingas už antiterorizmą. Užpuoliko motyvai nežinomi.

Tarp sužeistųjų buvo JAV pilietis ir prancūzas aktorius Jeanas-Hugues Anglade`as.

„The Associated Press“ pranešė, kad šaulį sutramdė trys amerikiečiai. Du iš jų – Alekas Skarlatosas ir Spenseris Stone`as – tarnauja JAV kariuomenėje ir per atostogas Prancūzijoje keliavo su vaikystės draugu Anthony Sadleris.

A. Sadleris pasakojo, kad trijulė išgirdo šūvį ir dūžtančio stiklo garsą, po to pro juos prabėgo traukinio darbuotojas. Tuomet jie pamatė į vagoną įeinantį užpuoliką su automatu. Amerikiečiai pasileido bėgti link jo kol šis užtaisinėjo ginklą. S. Stone`as parvertė šaulį ant žemės, o A. Skarlatosas atėmė ginklą. Tačiau nusikaltėlis sugebėjo išsitraukti peilį kartonui pjaustyti ir sužeisti S. Stone`ą. Trijulė sumušė nusikaltėlį iki sąmonės netekimo ir surišo jį padedami vieno keleivio. Tada S. Stone`as suteikė pagalbą kitam, į gerklę sužalotam ir kraujo netenkančiam, keleiviui.

Nors Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija anksčiau pranešė, kad nukentėjo ir Didžiosios Britanijos pilietis, tačiau britų žiniasklaida remdamasi Užsienio reikalų ministerija tai paneigė.

Komentuodamas JAV piliečių veiksmus, Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve`as teigė, kad jų drąsa padėjo išvengti baisios tragedijos.

JAV pajėgų Europoje atstovybė informavo, kad vienas iš traukinyje sužeistųjų keleivių yra JAV karys, tačiau sužalojimai jo gyvybei pavojaus nekelia.

Prancūzijos geležinkelių bendrovės SNCF atstovas spaudai televizijoje kalbėjo, kad užpuolikas buvo ginkluotas automatiniais ginklais ir peiliais. SNCF dukterinė bendrovė „Thalys“ pranešė, kad užpuolikas į traukinį įsėdo Briuselyje.

Pasak policijos atstovų, 26 m. suimtasis yra kilęs iš Maroko ir buvo ginkluotas „Kalašnikovo“ automatu.

B. Obama pagyrė JAV karius

JAV prezidentas Barackas Obama pagyrė JAV ginkluotųjų pajėgų narius, kurie penktadienį didvyriškai sutramdė ginkluotą užpuoliką greitajame traukinyje, važiavusiame iš Amsterdamo į Paryžių.

Pentagonas patvirtino, kad vienas iš dviejų per tą išpuolį sužeistų žmonių buvo JAV ginkluotųjų pajėgų narys; televizija CNN taip pat nurodė, kad potencialių žudynių padėjo išvengti trys amerikiečiai: Karinių oro pajėgų narys, Nacionalinės gvardijos neaktyviosios tarnybos narys ir vienas civilis.

„Prezidentas reiškia nuoširdžiausią padėką už drąsą ir greitą mąstymą keliems keleiviams, tarp jų JAV (karinės) tarnybos nariams, kurie pasiaukojamai sutramdė užpuoliką, – sakė vienas Baltųjų rūmų pareigūnas. – Nors tyrimas tik pradėtas, akivaizdu, kad jų didvyriški veiksmai užkirto kelią gal daug didesnei tragedijai.“

„Toliau palaikysime glaudžius ryšius su Prancūzijos institucijomis, tęsiantis tyrimui“, – pridūrė pareigūnas.

Užpuolikas, kuris turėjo Kalašnikovo automatą, automatinį pistoletą ir peilį kartonui, buvo suimtas, kai traukinys sustojo Prancūzijos šiauriniame Araso mieste.

Interviu CNN vienas amerikiečių – Anthony Sadleris (Entonis Sadleris) – pasakojo, kaip jis kartu su savo draugais Aleku Skarlatosu ir Spenceriu Stone'u (Spenseriu Stounu) pamatė užpuoliką, išeinantį iš traukinio tualeto ir laikantį Kalašnikovo automatą, todėl jie instinktyviai puolė prie jo.

„Mano draugas Alekas sušuko „Laikyk jį!“, todėl mano draugas Spenceris tuoj pašoko ir puolė tą vaikiną, o jam iš paskos – Alekas, tada aš“, – sakė A.Sadleris.

„Mes trys primušėme tą vaikiną. Per tą laiką jis Spenceriui kelis kartus rėžė peiliu kartonui, o Alekas atėmė AK (automatą), – pasakojo amerikietis. – Pradėjau jį rišti, padedant Chrisui, kitam keleiviui. Pastebėjau, kad vyrui buvo įpjauta gerklė, todėl Spenceris pradėjo spausti kaklą, kad jis nenukraujuotų.“

Prancūzijos prezidentas didvyrius pakvietė į Eliziejaus rūmus

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pakvietė į Eliziejaus rūmus keleivius, kurie sutramdė ir sučiupo ginkluotą užpuoliką per sužlugdytą ataką iš Amsterdamo į Paryžių važiavusiame traukinyje, šeštadienį pranešė valstybės vadovo kanceliarija.

F. Hollande`as „šį rytą telefonu kalbėjosi su keliais Amerikos ir Prancūzijos piliečiais, kurie padėjo suvaldyti užpuoliką“, sakoma jo biuro pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad prezidentas su tais žmonėmis susitiks „artimiausiomis dienomis“.

Užpuolikas, pradėjęs šaudyti greitajame traukinyje pakeliui iš Amsterdamo į Paryžių, tikriausiai yra „radikalaus islamistų judėjimo“ narys, šeštadienį sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as.

B. Cazeneuve`as, šeštadienį kalbėdamasis su žurnalistais Paryžiuje, sakė, kad įtariamojo tapatybė dar nėra visiškai patvirtinta, bet manoma, kad jis yra 26 metų marokietis, apie kurį Ispanijos institucijos anksčiau buvo perspėjusios Prancūzijos žvalgybą.

Ministras nurodė, kad smurtas prasidėjo, kai vienas prancūzas keleivis susidūrė su ginkluotu įtariamuoju, mėgindamas patekti į traukinio tualetą, o užpuolikas pradėjo šaudyti.

Užpuoliką padėjo sutramdyti trys amerikiečiai ir vienas britas keleivis, sakoma žiniasklaidos paskelbtuose jų pasakojimuose apie tą incidentą. Du iš amerikiečių yra JAV ginkluotųjų pajėgų nariai.

Per išpuolį buvo sužeisti du žmonės: vienas iš užpuolikui kelią pastojusių amerikiečių ir kitas keleivis, turintis Prancūzijos ir JAV pilietybę, kurį atsitiktinai kliudė kulka, sakė B. Cazeneuve`as.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi