Pasaulyje

2019.11.19 17:15

Tarptautinis sekso skandalas įvėlė ir Britanijos karališkąją šeimą – princas davė katastrofišką interviu

LRT.lt2019.11.19 17:15

Jungtinės Karalystės Jorko kunigaikštis Andrew davė interviu BBC televizijai, kuriame atsakinėjo į klausimus apie savo draugystę su JAV finansininku Jeffrey Epsteinu, kuris buvo teisiamas dėl seksualinio išnaudojimo ir moterų bei mergaičių pardavimo į seksualinę vergiją, jas verčiant santykiauti su elitinio socialinio rato žmonėmis.

Teisiamas J. Epsteinas buvo rastas negyvas savo kalėjimo celėje, tyrimas nustatė, jog iš gyvenimo jis pasitraukė pats. Buvęs bankininkas artimai bendravo su princu Andrew, dabartiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, keliavo kartu su buvusiu JAV prezidentu Billu Clintonu, aktoriumi Kevinu Spacey, pažinojo Eloną Muską, Billą Gatesą, kitus politikus ir verslininkus

Interviu BBC, princas Andrew neatsiprašė už savo draugystę su J. Epsteinu, teigia nukentėjusiųjų nuo kaltu pripažinto prievartautojo advokatas.

Spenceris Kuvinas, atstovaujantis keletą neįvardintų galimų aukų, pareiškė: „Karališkosios šeimos nariai juos nuvylė.“

Šeštadienį BBC laidoje „Newsnight“ pasirodžiusį princo Andrew interviu jis pavadino „liūdnu“ ir „depresyviu.

Princas tvirtai laikėsi savo sprendimo dalyvauti laidoje, nors kritikai tai vadino tikra „avarija“, rašo BBC.

Neigiamų reakcijų ir komentarų įkarštyje princas Andrew sulaukė pakartotinių raginimų papasakoti JAV valdžios institucijoms apie draugystę su J. Epsteinu, 66 metų JAV finansininku, kuris, apkaltintas prekyba moterimis su tikslu jas seksualiai išnaudoti.

Princas jau ne vienerius metus sulaukia klausimų dėl ryšių su J. Epsteinu.

Pirmadienį S. Kuvinas programai „Today“ sakė: „Mane labai nuliūdino tai, kad jis [princas Andrew] nepripažino buvęs geras šio niekingo vyro draugas, ir neatsiprašė. Jau vien tai, kad jis draugavo su nuteistu seksualiniu nusikaltėliu ir pasirinko tęsti santykius, rodo, kad nėra pripažįstama, ką šis vyras [Epsteinas] toms merginoms padarė.“

Apie nusikaltimus neįtarė

Duodamas interviu BBC, princas Andrew – trečiasis karalienės vaikas – teigė, kad lankydamasis trijuose J. Epsteino namuose, net neįtarė apie jo nusikalstamą elgesį.

Tačiau S. Kuvinas sako „nemanantis, kad kokiu nors būdu“ princas galėjo nematyti to, kas vyko, kai „jaunos merginos būdavo atgabenamos ir išgabenamos iš tų namų.“

S. Kuvino teigimu, J. Epsteino kaltintojai šiuo metu visą dėmesį sutelks į galimus bendrininkus.

Natūraliai kilo klausimas apie J. Epsteino buvusios merginos Ghislaine Maxwell galimą vaidmenį, parūpinant finansininkui nepilnamečių merginų.

G. Maxwell neigia kokiu nors būdu prisidėjusi prie nusikaltimų.

Po BBC interviu penkis kitus J. Epsteino kaltintojus atstovaujanti teisininkė Lisa Bloom prisideda prie raginimų, kad JAV valdžios institucijos apklaustų princą Andrew.

Pakenkė sau

Per BBC transliuojamai Victoria Derbyshire laidai ji sakė: „Manau, kad duodamas šį interviu, jis dar labiau pakenkė sau ir manau, kad valdžios institucijos dabar tikrai norės su juo pasikalbėti – turėtų norėti.“

Dar vieną J. Epsteino kaltintoją atstovaujanti teisininkė Gloria Allred ITV laidai „Good Morning Britain“ kalbėjo: „Dabar, kai jis jau stojo prieš visuomenės teismą, turėtų duoti parodymus ir FTB.“

Ji BBC teigė nesuprantanti, kaip princas vizitų į J. Epsteino namus Niujorke, Palm Biče ir Mergelių salose metu „galėjo nežinoti, kad ten buvo nepilnametės merginos.“

Tuo tarpu leiboristų partijos šešėlinio prekybos sekretoriaus Barry Gardinerio nuomone, princas Andrew turėtų padaryti viską, kas yra jo galioje, kad padėtų J. Epsteino aukoms.

Jis aiškino: „Teisingiausia būtų pasakyti viską, kas jam žinoma apie tą laiką, kurį jis praleido su buvusiu draugu.“

Duodamas BBC, princas Andrew teigė, kad „jei reikalas prispaus“, jis liudys, davęs priesaiką, tuo labiau, kad ir advokatai jam taip pataria.

Princas ir toliau sulaukia neigiamų reakcijų į interviu, kurį ne vienas karališkosios šeimos naujienų komentatorius pavadino viešųjų ryšių katastrofa.

Huddersfieldo universiteto studentai planuoja aptarti pasiūlymą spausti kunigaikštį atsistatydinti iš kanclerio pareigų. Atsakydamas universitetas teigia, kad princo Andrew „aistra naujovėms ir verslumas natūraliai dera“ su universiteto veikla.

Pokalbyje su BBC princas Andrew „kategoriškai“ neigė turėjęs lytinių santykių su Virginia Giuffre, (tuo metu Virginia Roberts).

Moters teigimu, pirmą kartą tai įvyko, kai jai buvo vos 17. Princui Andrew artimi žmonės teigė, kad jis norėjo tiesiai šviesiai aptarti šiuos klausimus ir padarė tai „sąžiningai bei nuolankiai“ kalbėdamas laidoje „Newsnight“.