Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Sirijoje džihadistai sunaikino senovinį katalikų vienuolyną

BNS 2015.09.08 13:45

Sirijoje „Islamo valstybės“ kovotojai Chomso provincijoje sugriovė senovinį vienuolyną, pranešė žmogaus teisių padėtį šalyje stebinti organizacija ir nuotraukas paskelbė patys džihadistai

Sirijoje „Islamo valstybės“ kovotojai Chomso provincijoje sugriovė senovinį vienuolyną, pranešė žmogaus teisių padėtį šalyje stebinti organizacija ir nuotraukas paskelbė patys džihadistai

„Grupuotė „Islamo valstybė“ vakar buldozeriais sugriovė Mar Eliano vienuolyną al Karjataine, Chomso provincijoje“, – sakė organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, islamistai nugriovė sirų katalikų vienuolyną „tuo pretekstu, kad jame buvo garbinama kažkas kita, bet ne Dievas“.

„Islamo valstybės“ internete įdėtose nuotraukose matyti, kaip buldozeriai griauna vienuolyną, nors neatrodo, kad jie būtų visiškai sugriovę pastatą sprogdinimu, kaip elgtasi kitur su kitomis šventyklomis ar religinės paskirties pastatais.

„Islamo valstybės“ kovotojai al Karjatainą užėmė rugpjūčio 5 dieną ir pagrobė apie 230 žmonių, daugiausia krikščionių.

Pasak SOHR, islamistai vėliau paleido 48 pagrobtuosius, o apie 110 nusivežė į savo tvirtovė Rakoje.

Dar apie 70 įkaitų likimas nežinomas.

Mar Eliano vienuolynas siekia penktąjį mūsų eros amžių ir vadinamas vieno krikščionio, gyvenusio Chomse, vardu; jis 284 metais buvo nukankintas nesutikęs atsisakyti savo krikščioniško tikėjimo.

Kaip rašoma Vatikano radijo tinklalapyje, Mar Eliano vienuolynas įsikūręs dykumų oazėje, netoli vieno seniausių šio regiono miestų al Karjataino, įsteigto trečiajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Vienuolynas yra trikampės zonos viduryje, už 130 km nuo Damasko, Palmyros ir Chomso. Prieš karinių veiksmų Sirijoje pradžią Mar Eliano vienuolynas garsėjo kaip dvasinio ir fizinio poilsio vietovė keliautojams ir piligrimams, atviras tiek musulmonams, tiek krikščionims, kurie čia galėjo pailsėti, pasistiprinti, patirti vienuolių svetingumą, dalyvauti bendruomenės maldoje.