Pasaulyje

2019.11.19 13:24

Į Baltarusijos parlamentą pateko „Mis Baltarusija“, įtariama romantiškais ryšiais su Lukašenka

LRT.lt2019.11.19 13:24

Sekmadienį vykusiuose Baltarusijos parlamento rinkimuose didelių staigmenų nėra ir opozicija čia toliau neturės savo atstovų. Tačiau į parlamentą pateko 22-ejų „Mis Baltarusija“ Marija Vasilevič, kuri, manoma, palaiko romantiškus ryšius su prezidentu Aliaksandru Lukašenka, rašo „The Times“.

Pernai išrinkta „Mis Baltarusija“, M. Vasilevič buvo viešumoje dažnai pastebima ilgamečio šalies prezidento, 65-erių sulaukusio A. Lukašenkos kompanijoje. Jie kartu lankėsi ledo ritulio varžybose, valstybiniuose meno festivaliuose ir 2018 metais vykusio pasaulio futbolo čempionato varžybose Maskvoje.

Kaip rašo „The Times“, A. Lukašenkos atstovas patvirtino, jog Baltarusijos prezidentas prižiūrėjo M. Vasilevič pasirengimą dalyvauti „Mis Pasaulis 2018“ konkurse, kuriame ji užėmė 3 vietą. Po to M. Vasilevič iš prezidento rankų gavo valstybinį apdovanojimą už „žymų“ indėlį į kultūrą ir labdaringą veiklą.

A.Lukašenka ir jo žmona Galina yra vedę nuo 1975 metų, tačiau nuo pat prezidentavimo pradžios jie kartu nepasirodė viešumoje, nors formaliai nėra išsiskyrę. 2005 metais A. Lukašenka pripažino, kad jiedu su žmona gyvena atskirai, bet tai esą buvo jos sprendimas. Pora turi du sūnus: 43-ejų Viktorą ir 39-erių Dmitrijų.

Baltarusijos prezidentas turi ir 15-metį sūnų Nikolajų, kurio susilaukė su savo buvusia gydytoja Irina Abelskaja. Ji nė karto nėra pasirodžiusi viešumoje su savo sūnumi, kurį savo globon perėmė A. Lukašenka, rašo „The Times“.

Baltarusijos rinkimų stebėtojai pranešė fiksavę balsų klastojimą ir kitus pažeidimus per sekmadienį vykusius rinkimus, už tai kai kurie stebėtojai buvo išmesti iš apylinkių, jiems iškviesta policija.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) nurodė, jog rinkimai demonstravo pagarbos demokratijai stygių ir neleido rinkėjams, kandidatams pasinaudoti esminėmis laisvėmis.