Pasaulyje

2019.11.19 11:17

Linkevičius interviu Prancūzijos žiniasklaidai pareiškė, kad gandai apie NATO mirtį yra stipriai perdėti

LRT.lt2019.11.19 11:17

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, dabar Aljansas yra „problematiškame periode“, kai trūksta koordinavimosi, o tai esą paskatino Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teiginį, jog NATO yra ištikusi smegenų mirtis, rašo „France 24“.

Interviu kanalui „France 24“, ministras sakė, jog „gandai apie NATO mirtį yra stipriai perdėti“ ir, kaip ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pareiškė, kad problemas galima „įveikti“.

Paklaustas apie JAV ir Europos Sąjungos santykius, L. Linkevičius perspėjo dėl „abejotinų iniciatyvų“ bei „didėjančio nepasitikėjimo“ tiek amerikiečių, tiek europiečių pusėje.

„Rusija turi pergalvoti santykius su likusiu pasauliu, nes yra taisyklės, tarptautinė teisė ir visi turi paklusti įstatymams“, – interviu „France 24“ sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat išsakė mintį, jog būtina neatsitraukti nuo sankcijų Rusijai, kurias JAV ir ES įvedė dėl Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir karo Ukrainos rytuose.

„Jei atsitrauksime, ateityje bus daugiau problemų. Tai būtų trumparegiška strategija – kai kas mano, kad jei mes būsime lankstūs ir linkę bendradarbiauti, kita pusė irgi taip elgsis. Deja, kita pusė tai priima kaip silpnybę ir tęsia politiką, kuri ne visada yra racionali“, – nurodė ministras.