Pasaulyje

2019.11.19 09:50

Izraelis teigia numušęs keturias iš Sirijos paleistas raketas

ELTA2019.11.19 09:50

Izraelio priešraketinės gynybos sistema numušė keturias raketas, antradienį paleistas iš kaimyninės Sirijos, praneša Izraelio kariuomenė.

„Nebuvo užfiksuota jokių smūgių Izraelio bendruomenėms“, – „WhatsApp“ žinutėje pridūrė kariuomenė.

Tuo tarpu Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA paskelbė apie netoli Sirijos sostinės Damasko oro uosto antradienį rytą nugriaudėjusius sprogimus.

Praeitą savaitę vyko didžiulis susišaudymas tarp Izraelio ir palestiniečių Gazos Ruožo. Po karinės operacijos prieš palestiniečių grupuotės „Islamo džihadas“ vadą Bahą Abu al-Atą iš Gazos į Izraelį buvo paleista apie 450 raketų. Tuo metu neskelbta apie iš Sirijos paleidžiamas raketas.

Tarp Izraelio ir „Islamo džihado“ paliaubos įsigaliojo tik praėjus 50 valandų po pirmųjų apsikeitimų ugnimi. Vis dėlto, paliaubos šiuo metu yra geriausiu atveju trapios.

Tą pačią dieną, kai buvo nukautas B. A. al-Ata, SANA paskelbė, kad Izraelis paleido raketą į dar vieno „Islamo džihado“ vado namus Damaske, kuriuose žuvo vado sūnus ir dar vienas neįvardijamas žmogus.

„Islamo džihadas“ kaltino Izraelį paleidus raketą į Damaską, tačiau Izraelio kariuomenė šios informacijos iki šiol nepakomentavo.