Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Tiandzino sprogimo vietoje kilo keturi nauji gaisrai

BNS2015.09.08 13:45

Kinijos uostamiesčio Tiandzino didžiulių sprogimų praėjusią savaitę nuniokotoje pramonės zonoje penktadienį kilo keturi nauji gaisrai, pranešė šalies valstybinė žiniasklaida, valymo darbams tebesitęsiant.

Kinijos uostamiesčio Tiandzino didžiulių sprogimų praėjusią savaitę nuniokotoje pramonės zonoje penktadienį kilo keturi nauji gaisrai, pranešė šalies valstybinė žiniasklaida, valymo darbams tebesitęsiant.

Nauji gaisrai įsiplieskė teritorijoje, kurioje po sprogimo liko išbarstyta smilkstančių cheminių ir degiųjų medžiagų, nurodė naujienų agentūra „Xinhua“. Dažnai daromose vietovės nuotraukose matyti įvairiuose zonos taškuose kylantys dūmai.

Vienas gaisras kilo automobilių parke, kur degė mažiausiai 3 tūkstančiai automobilių, matyt, dėl jų bakuose buvusių degalų, pažymi „Xinhua“, dar nurodydama tris gaisrus kitose „centrinės sprogimo zonos“ vietose.

Praėjusią savaitę detonavusios pavojingos cheminės medžiagos sukėlė milžinišką ugnies kamuolį, apšvietusį nakties dangų ir apipylusį miestą nuolaužomis; pasak pareigūnų, žuvo mažiausiai 116 žmonių, dar apie 60 laikomi dingusiais, šimtai sužeistų.

Šie sprogimai sukėlė nuogąstavimus, kad nuodingos cheminės medžiagos užterš orą ir vandenį mieste, turinčiame apie 15 mln. gyventojų.

Anot specialistų, sprogimo epicentre buvo apie 700 tonų nuodingo natrio cianido, o vanduo gali plačiau paskleisti tą medžiagą.

Teršalai taip pat gali pasklisti atmosferoje garuojant kritulių vandeniui, o kai kurios medžiagos gali sureaguoti su vandeniu.

Pareigūnai tvirtino, kad oras ir vanduo mieste yra saugūs, bet vietos gyventojai ir aukų artimieji nusiteikę skeptiškai, o žaliųjų organizacija „Greenpeace“ paragino užtikrinti didesnį skaidrumą.

„Per didelė cianido koncentracija nustatyta aštuoniose vietose, o didžiausia iš jų 356 kartus viršijo“ didžiausią leistiną normą, sakoma Tiandzino gamtos apsaugos biuro pranešime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.