Pasaulyje

2019.11.18 19:25

Europos Parlamento komitetai baigė tvirtinti naujosios Europos Komisijos narius

BNS2019.11.18 19:25

Europos Parlamento komitetai pirmadienį baigė Europos Komisijos narių individualių kandidatūrų tvirtinimo procedūrą, atverdami kelią naujos sudėties Europos Sąjungos aukščiausiajai vykdomosios valdžios institucijai pradėti darbą nuo gruodžio 1 dienos, pranešė Europos žiniasklaida.

Paskutiniuoju patvirtintu kandidatu tapo Vengrijos atstovas Oliveris Varhelyi (Oliveris Varhelijus), pasiūlytas ES kaimynystės ir plėtros komisaru, atsakingu už santykius su narystės Bendrijoje siekiančiomis šalimis.

Planuojama, kad po kandidatūrų patvirtinimo profiliniuose komitetuose visos sudėties Europos Parlamentas balsuos dėl visos naujosios Europos Komisijos per lapkričio 25–28 dienomis Strasbūre vyksiančią plenarinę sesiją.

Jeigu Komisija bus patvirtinta, ji galės pradėti darbą gruodžio 1-ąją.

Anksčiau rudenį europarlamentarai atmetė Vengrijos, Rumunijos ir Prancūzijos pasiūlytus ankstesnius kandidatus, todėl buvo nutarta, jog Europos Komisija, turėjusi pradėti darbą lapkričio 1-ąją, tai padarys mėnesiu vėliau.

Be to, Bendrija paskelbė pradėjusi procedūrą dėl ES teisinių normų pažeidimo prieš Jungtinę Karalystę, atsisakiusią pateikti savo kandidato į Europos Komisiją iki nacionalinio parlamento rinkimų, turinčių įvykti gruodžio 12-ąją.