Pasaulyje

2019.11.18 15:09

Pandos ekspresas: gyvūnas į Kiniją vyks privačiu lėktuvu su užkandžiais ir specialiu grojaraščiu

LRT.lt2019.11.18 15:09

Vieno JAV zoologijos sodo numylėtinė panda Bei Bei keliaus į Kiniją išskirtinėmis sąlygomis. Gyvūnas bus skraidinamas privačiu „Boeing 777F“ lėktuvu, pramintu „Panda Express“, prižiūrėtojai jį maitins mėgstamiausiais užkandžiais, o zoologijos sodas sudarys lankytojų pasiūlytų dainų grojaraštį, kuris turėtų neleisti prailgti 16 valandų skrydžiui, rašo CNN.

Panda Bei Bei gimė Smithsonian zoologijos sode 2015-aisiais ir susitarimas su Kinija nurodo, kad visi čia gimę pandų jaunikliai turi būti perkelti į Kiniją sulaukę 4 metų.

Bei Bei išvyksta antradienį ir šis įvykis jau sulaukė JAV visuomenės dėmesio, į zoologijos sodą atsisveikinti amerikiečiai plūsta iš visos šalies. Zoologijos sodas internete paviešino įsimintiniausių Bei Bei gyvenimo akimirkų Smithsonian sode vaizdo įrašą.

Pandos pergabenimu besirūpinanti kompanija „FedEx“ nurodo, jog Bei Bei bus vienintelis krovinys tiesioginiame skrydyje. Lėktuve taip pat bus 30 kilogramų bambukų, kitų užkandžių ir vandens.

Kelionės laikas taip pat parinktas taip, kad būtų malonesnis pandai, rašo CNN. Anot zoologijos sodo, buvo laukiama, kol praeis vasaros karščiai ir pandai ilgas skrydis bus lengvesnis.

Susitarimas tarp JAV zoologijos sodo ir Kinijos yra dalis programos, skirtos išsaugoti didžiųjų pandų populiaciją laukinėje gamtoje – šiandien ją sudaro 1,8 tūkst. individų.