Pasaulyje

2019.11.18 06:47

Protestuotojai Honkongo universiteto miestelyje sukėlė gaisrą, kad sulaikytų policiją

atnaujinta 07.48
BNS2019.11.18 06:47

Demokratijos reikalaujantys demonstrantai apgultame Honkongo politechnikos universiteto miestelyje pirmadienį padegė pagrindinį įvažiavimą į jį, taip siekdami sutrukdyti įžengti policijai, kuri perspėjo, kad gali panaudoti tikrus šovinius, jei protestuotojai turės letalių ginklų.

Policijos perspėjimas, paskelbtas po to, kai vienam policininkui sekmadienį į koją pataikė strėlė, žymi tolesnę beveik pusę metų miestą krečiančios krizės eskalaciją.

Taip pat skaitykite

Kinija ne kartą perspėjo, kad netoleruos protestų, ir didėja susirūpinimas, kad Pekinas galėtų tiesiogiai įsikišti norėdamas nutraukti intensyvėjantį smurtą.

Pirmadienį auštant pasigirdo keli garsūs sprogimai, o tada prie įvažiavimo į universiteto miestelį iškilo ugnies siena, pranešė naujienų agentūros AFP reporteriai. Atrodė, kad taip protestuotojai atrėmė policijos bandymą įžengti į miestelį.

Policija paskelbė, kad anksti pirmadienį vienoje protestų vietoje netoli universiteto miestelio panaudojo tris kovines kulkas, bet jos tikriausiai nieko nekliudė.

Honkongo draudimas demonstrantams būti su kaukėmis – nekonstitucinis, nusprendė teismas

Honkongo vyriausybės draudimas demonstrantams būti su kaukėmis, kuriuo siekiama padėti nuslopinti kone pusę metų miestą krečiančius neramumus, yra nekonstitucinis, pirmadienį nusprendė šios teritorijos aukštesnysis teismas.

„Pagrindinėms laisvėms juo įvedami suvaržymai... yra didesni nei pagrįstai būtina, todėl neišlaiko proporcingumo testo“, – nusprendė teismas.

Draudimas dengti veidus įsigaliojo spalio mėnesį, kai nerinkta, prokiniška miesto lyderė pasitelkė vieną kolonijinių laikų įstatymą, nenaudotą daugiau kaip 50 metų.

Šis žingsnis, nors didele dalimi simbolinis, buvo laikomas svarbia teisine takoskyra Honkongui nuo 1997 metų, kai buvusi kolonijinė valdytoja Didžioji Britanija sugrąžino jį Kinijai.

Honkongo demonstrantai, kurių dauguma nešioja kaukes, ir toliau susiremdavo su policija, reikalaudami didesnės demokratijos miestui ir nepriklausomo tyrimo dėl įtariamo policijos brutalumo.