Pasaulyje

2019.11.17 18:39

Sakartvele tūkstančiai protestuotojų pareikalavo pirmalaikių rinkimų

atnaujinta 20.55
BNS2019.11.17 18:39

Vis nepopuliaresne tampančiai Sakartvelo valdančiajai partijai išsižadėjus savo pažado pertvarkyti rinkimų sistemą, dešimtys tūkstančių opozicijos šalininkų per sekmadienį Tbilisyje surengtą mitingą pareikalavo, kad vyriausybė atsistatydintų ir sušauktų pirmalaikius rinkimus.

Per didžiausią per pastaruosius kelerius metus vyriausybės kritikų protestą aktyvistai susirinko šalia parlamento rūmų, prie Tbilisio pagrindinio greitkelio. AFP žurnalistų vertinimu, susirinkusiųjų buvo per 20 tūkstančių.

Vyriausybės atsistatydinimo ir pirmalaikių rinkimų reikalavusi minia mojavo Sakartvelo ir Europos Sąjungos vėliavomis, taip pat laikė didžiulį plakatą su šūkiu, nukreiptu prieš valdančiosios partijos lyderį: „Visi prieš vieną“.

Augant visuomenės nepasitenkinimui, gerokai padidėjo spaudimas valdančiajai politinei jėgai „Sakartvelo svajonė“, vadovaujamai įtakingo oligarcho Bidzinos Ivanišvilio, kuris yra atmetęs galimybę surengti pirmalaikį balsavimą.

„Reikalaujame, kad atsistatydintų vyriausybė, kad būtų paskirtas pereinamojo laikotarpio kabinetas ir kad būtų surengti pirmalaikiai rinkimai pagal proporcingo [atstovavimo] sistemą“, – per mitingą naujienų agentūrai AFP sakė Nika Melija, vadovaujantis Vieningajam nacionaliniam judėjimui – pagrindinei šalies opozicijos partijai.

„Taip pat reikalaujame, kad būtų išlaisvinti politiniai kaliniai“, – pareiškė N. Melija, kuriam anksčiau šiais metais buvo skirtas namų areštas dėl jo vaidmens vasarą organizuojant antivyriausybinius protestus. Jam taip pat buvo uždrausta sakyti kalbas per mitingus.

Protestuotojai užrakino parlamento vartus spynomis, teigdami, kad įstatymų leidėjams nebus leista patekti į pastatą.

Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu perspėjo, jog „mėginimams šturmuoti administracinius pastatus ar juos blokuoti bus nedelsiant užkirstas kelias“.

Opoziciją palaikančios televizijos „Mtavari“ parodytuose reportažuose matyti, kaip parlamento viduje dislokuojama daug riaušių policininkų, ginkluotų guminėmis kulkomis užtaisytais šaunamaisiais ginklais.

Protesto akcijos sekmadienį Sakartvele gausumu nepasižymėjo, skelbia VRM

Į protesto akciją sekmadienį priešais Sakartvelo parlamentą susirinko ne daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Jos duomenimis, protesto mitingas prie Tbilisio operos ir baleto teatro pritraukė 1,5 tūkst. žmonių, o protesto mitinge Batumio mieste dalyvavo ne daugiau kaip pusšimtis žmonių.

VRM patruliavimo policijos departamento vadovas direktorė Važa Siradzė pabrėžė, jog per sekmadienį šalyje vykstančius protestus kol kas nesulaikytas nė vienas jų dalyvis.

Protesto akcijų organizatoriai anksčiau skelbė, kad jiems pavyko surinkti dešimtis tūkstančių savo šalininkų.