Pasaulyje

2019.11.17 10:50

Protestuotojai Honkonge siekia didinti spaudimą ekonomikai

ELTA2019.11.17 10:50

Sekmadienį Honkongo policija susirėmė su protestuotojais už demokratines teises, kurie žada didinti spaudimą ekonomikai, praneša AFP.

Protestai dėl ekstradicijos į Kiniją įstatymo Honkonge prasidėjo birželį, bet peraugo į didesnį judėjimą. Dauguma iš 7,5 mln. finansų centro gyventojų nepatenkinti mažėjančiomis laisvėmis.

Sekmadienį susirėmimai vyko prie Honkongo politechnikos universiteto, kurį užėmė protestuotojai.

Vienu metu barikadų link pajudėjo juodas šarvuotas automobilis, tačiau jį pasitiko plytų kruša ir keli buteliai su padegamuoju skysčiu, todėl jam teko atsitraukti.

Prieš policiją buvo pasitelkti ir galingi lankai. Viena strėlė pataikė policininkui į koją. Anksčiau buvo pastebėta, kad kai kurie protestuotojai treniruojasi jais naudotis.

Policija naudojo vandens patrankas ir ašarines dujas. Tuo metu protestuotojai mėtė butelius su padegamuoju skysčiu.

Anksčiau demonstrantų barikadas bandė išardyti apie 80-100 Kinijos valdžią palaikančių žmonių, bet jie buvo apmėtyti akmenimis.

Praėjusią savaitę protestuotojai pakeitė taktiką ir ėmėsi blokadų bei vandalizmo skirtingose vietose, dėl ko policijai ėmė trūkti pajėgų, sutriko Honkongo traukinių eismas, užsidarė mokyklos ir prekybos centrai.

Studentai ir protestuotojai užėmė keletą didelių universitetų visame mieste. Pirmą kartą nenuspėjamas ir prisitaikantis judėjimas įsikūrė nustatytose vietose.

Socialinėje žiniasklaidoje plinta raginimas tęsti protestus pirmadienį ir didinti spaudimą taikantis į ekonomiką.
Tuo metu Kinijos valstybinė žiniasklaida perspėjo, kad valdžia gali pasitelkti kariuomenę tvarkai įvesti.
Per protestus lapkritį žuvo du žmonės, o suirutė finansų rinką stumia recesijos link.

Sekmadienį Honkongo oro uostas pranešė, kad 2019 m. spalį aptarnauta 5,4 mln. keleivių, 13 proc. mažiau nei pernai spalį.