Pasaulyje

2019.11.16 15:19

Iš kareivinių išėję kinų kariai savo iniciatyva padėjo valyti Honkongo gatves

atnaujinta 19.10
BNS2019.11.16 15:19

Kinijos liaudies išvadavimo armijos (LIA) kariai šeštadienį trumpam išėjo iš savo kareivinių padėti Honkongo gyventojams tvarkyti miesto po savaitę trukusių demokratijos aktyvistų protestų.

Honkongo valdžios atstovas spaudai pranešė, kad miestas karių pagalbos neprašė, o šie prie talkos prisidėjo „savo iniciatyva“.

Daugybė karių ežiuku kirptais plaukais ir vienodomis sportinėmis aprangomis sparčiai pašalino plytas ir nuolaužas iš teritorijos netoli savo bazės.

LIA Honkongo įgulos kariai pagal Honkongo „konstituciją“ neišleidžiami iš kareivinių, todėl jų pasirodymas gatvėse sukėlė įtampą ir taip neramiame mieste.

Kinijos valstybinė žiniasklaida ne kartą įspėjo, kad siekiant numalšinti jau šeštą mėnesį besitęsiančią krizę pusiau autonominiame mieste gali būtį įvestos karinės pajėgos.

Į tviterį panašiame kinų socialiniame tinkle „Weibo“ LIA pareiškė, kad kariai išvalė nuo nuolaužų prie karinės bazės esantį kelią ir už tai susilaukė gyventojų „plojimų“.

Paskutinį kartą kinų kariai padėjo tvarkyti miestą po taifūno 2018 metais.

„Šiandien jie išėjo surinkti akmenų, rytoj jie išeis mūsų žudyti“, – po socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtu vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip kariai tvarko kelią, parašė vienas honkongietis.

Po savaitę trukusių kelių blokadų, vandalizmo ir protestų Honkonge vis dar gausu šiukšlių, nuolaužų ir barikadų. Uždaryta didelė dalis traukinių ir metropoliteno tinklo, nedirba mokyklos ir atšauktos paskaitos universitetuose.

Šeštadienio vakarą protestuotojai vėl susirėmė su policija netoli Honkongo politechnikos universiteto, buvo panaudotos ašarinės dujos ir Molotovo kokteiliai.

Masiniai protestai Honkonge prasidėjo vasarą reaguojant į dabar jau atšauktą ekstradicijos įstatymo projektą, kuris būtų leidęs Honkongo gyventojams stoti prieš teismą žemyninėje Kinijoje, kur, kaip teigia kritikai, būtų varžomos jų teisės.

Nuo to laiko demonstracijos, per kurias kartais vis prasiveržia smurtas, peraugo į platų judėjimą, kurio šalininkai reikalauja, be kita ko, imtis demokratinių reformų mieste ir ištirti įtariamą policijos įgaliojimų viršijimą.

Taip pat skaitykite