Pasaulyje

2019.11.15 20:24

Ilgametis Trumpo patikėtinis Stone`as pripažintas kaltu vadinamojoje Rusijos aferoje

ELTA2019.11.15 20:24

Ilgametis JAV prezidento Donaldo Trumpo patikėtinis Rogeris Stone`as vadinamajame Rusijos skandale pripažintas kaltu pagal kelis kaltinamuosius punktus. Prisiekusieji penktadienį Vašingtone po dvi dienas trukusių konsultacijų priėjo prie išvados, kad 67-erių R. Stone`as, be kita ko, pateikė melagingus liudijimus ir trukdė teisingumui, skelbia amerikiečių žiniasklaida.

Vasarį turėtų paaiškėti bausmės dydis. R. Stone`as visus kaltinimus neigė.

D. Trumpas tviteryje komentavo, kad ir prieš kitus, pavyzdžiui, demokratų kandidatę 2016 metų rinkimuose Hillary Clinton turėtų būti vykdomas tyrimas dėl galimo melagingo liudijimo. „Ar jūs nemelavote? – rašė D. Trumpas. – Dviguba moralė, kaip niekad iki šiol mūsų šalies istorijoje?“

R. Stone`as sausį buvo sulaikytas Floridoje ir vėliau paleistas su sąlygomis.

Ši byla susijusi su specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio tyrimu – jis aiškinosi, ar per 2016 metų rinkimų kampaniją būta susitarimų tarp D. Trumpo stovyklos ir Rusijos atstovų. R. Stone`as 2015-aisiais dirbo su D. Trumpu – ruošiantis 2016-ųjų prezidento rinkimų kampanijai. Jie ir po to palaikė glaudų kontaktą.

Kaltinimai R. Stone`ui susiję su programišių ataka prieš demokratus per 2016-ųjų rinkimų kampaniją. Tada buvo nutekinti elektroniniai laiškai iš H. Clinton aplinkos.

R. Muellerio komanda kaltina R. Stone`ą melagingai liudijus Kongresui apie tai, ką jis žinojo apie kibernetines atakas ir su kuo apie tai kalbėjo. Be to, jis spaudęs kitus liudytojus pateikti neteisingus parodymus.