Pasaulyje

2019.11.15 17:13

Trumpas paskelbė savo telefoninio pokalbio su Zelenskiu stenogramą

BNS2019.11.15 17:13

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paskelbė savo pirmojo pokalbio telefonu su naujuoju Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu stenogramą.

Tai yra naujausias Baltųjų rūmų bandymas paneigti demokratų tvirtinimus, kad D. Trumpas piktnaudžiavo savo įgaliojimais JAV prezidento poste.

Demokratai kaltina prezidentą, kad jis piktnaudžiavo įgaliojimais, kai pasinaudodamas JAV karine pagalba Ukrainai ir naujo tos šalies prezidento V. Zelenskio noru susitikti spaudė Kijevą atlikti tyrimą dėl demokrato Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio, dirbusio ukrainiečių dujų bendrovės „Burisma“ valdyboje.

Vienas iš svarbiausių įrodymų yra Baltųjų rūmų paskelbta liepos 25 dieną įvykusio prezidentų pokalbio telefonu stenograma. Iš jos matyti, kad D. Trumpas prašė V. Zelenskio inicijuoti tyrimą dėl J. Bidenų.

Pats D. Trumpas savo apkaltos tyrimą vadina neturinčiu pagrindo ir politiškai motyvuotu. Jis neigia padaręs ką nors nederama.

Tuo metu penktadienį buvo paskelbta balandžio mėnesį įvykusio trumpo prezidentų pokalbio stenograma. Tąkart D. Trumpas pasveikino V. Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose. Apie J. Bideną ar korupciją tame pokalbyje nekalbama.