Pasaulyje

2019.11.15 15:31

Žiniasklaida: europarlamentarai buvo spaudžiami balsuoti už Ursulą von der Leyen

LRT.lt2019.11.15 15:31

Kai kurie „disidentiški“ Europos Parlamento nariai buvo spaudžiami savo partijų pritarti Ursulos von der Leyen kandidatūrai tapti naująja Europos Komisijos pirmininke. Remdamasis šaltiniais šią informaciją atskleidžia Briuselio leidinys „Euractiv“.

Liepos 16-ąją tuometinės Vokietijos gynybos ministrės U. von der Leyen kandidatūrai, kurią pasiūlė Europos Vadovų Taryba, pritarė 383 europarlamentarai – tai 9 balsais daugiau, nei jai reikėjo mažiausiai surinkti. Didžiausias frakcijas EP sudaro Europos liaudies partija (EPP), Socialistų ir demokratų partija (S&D) ir „Atnaujinkime Europą“ (RE) – visų jų nariai užima 442 vietas – bet buvo manoma, kad kiekvienoje frakcijoje atsiras nepritariančių kandidatūrai.

EP nariai iš įvairių politinių frakcijų leidiniui „Euractiv“ patvirtino, kad jie patyrė spaudimą arba žino apie spaudimo darymą iš EP politikų, Europos Komisijos ir Europos Tarybos pritarti U. von der Leyen kandidatūrai.

„Euractiv“ šaltinių duomenimis spaudimą darė aukštas pozicijas minėtose frakcijose ir institucijose užimantys asmenys, o spaudžiami buvo „disidentų“ reputaciją turintys europarlamentarai, juos raginant balsuoti „teisingai“.

„Tai daugiau nei spaudimas. Vadovaujantys žmonės iš politinių grupių EP, EK ir Tarybos dirba kartu, kad išspręstų „problematiškų“ europarlamentarų klausimus“, – leidiniui teigė vienas europarlamentaras iš S&D frakcijos.

Anot „Euractiv“, EK spaudimas ateina iš Prancūzijos ir Ispanijos, nes Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas sutaria dėl įtakos darymo europarlamentarams, o tai primena Prancūzijos revoliucijos Direktorato valdymo stilių.

Vienas europarlamentaras, balsavęs prieš U. von der Leyen kandidatūrą, leidiniui sakė nepatyręs jokio spaudimo prieš balsavimą. Jis teigė, jog vyravo įsitikinimas, esą EK vadovė bus patvirtinta patogia balsų dauguma, o ne vos 9 balsų persvara.