Pasaulyje

2019.11.14 19:18

Aiškėja daugiau detalių apie šaudynes Los Andželo mokykloje: pranešama apie du žuvusius, keturi sužeisti

šaudynes surengė per savo gimimo dieną; atnaujinta 22.32
BNS, LRT.lt2019.11.14 19:18

Kalifornijos policija ieško ginkluoto asmens, ketvirtadienio rytą įsiveržusio į vieną vidurinę mokyklą šiaurinėje Los Andželo dalyje ir pašovusio kelis asmenis, pranešė vietos šerifo biuras. CNN skelbia, kad po šaudynių ligoninėje žuvo mažiausiai vienas žmogus.

CNN skelbia, kad po šaudynių į ligoninę atgabenta 16-metė mergina neišgyveno. Po kelių valandų praleistų ligoninėje mirė ir antroji auka – 14-metis vaikinas, skelbia BBC.

Pranešama, kad dar vienas mokinys ligoninėje kritinės būklės, dar vieno nukentėjusio būklė stabili. Į aplinkines ligonines po šaudynių iš viso buvo atgabenti šeši žmonės.

Apie 20.00 val. Lietuvos laiku pranešta, kad šaulys sučiuptas. Policija skelbia, kad šaudynės buvo įamžintos vaizdo įraše. Jame matoma kaip šaulys mokykloje iš kuprinės išsiima ginklą, šauna į penkis žmones.

„Atnaujinimas dėl šaudynių Soguso vidurinėje: įtariamasis sulaikytas ir gydomas vietos ligoninėje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Los Andželo apygardos šerifas Alexas Villanueva.

Šerifas spaudos konferencijos metu teigė, kad šaulys šiuo metu yra ligoninėje, jo būklė – kritinė. Policija atskleidė, kad šaulys bandė nusižudyti – šovė sau į galvą.

Pasak pareigūnų, įtariamasis, apibūdinamas kaip azijietis, vilkintis juodais rūbais. Jis 16-metis moksleivis. CNN skelbia, kad šaudynių dieną buvo šaulio gimimo diena.

Policijos atstovas Bobas Boese'as televizijai NBC iš karto po šaudynių sakė, kad sužeisti „mažiausiai trys“ asmenys, bet perspėjo, kad dar neaišku, ar visi sužeistieji buvo surasti.

„Mūsų pareigūnai kruopščiai apieško visą mokyklos teritoriją, įtariamasis tebeieškomas“, – nurodė B. Boese'as. Jis sakė, kad buvo surastas vienas ginklas.

Nuotraukose ir vaizduose iš įvykio vietos buvo matyti, kaip pareigūnai lydi į netoliese esančią bažnyčią moksleivius.

Į įvykio vietą atvyko mažiausiai trys greitosios pagalbos automobiliai ir dešimtys policijos mašinų.

Santa Klaritos šerifo departamentas perspėjo gyventojus laikytis atokiau nuo Soguso mokyklos.

„Jei gyvenate rajonuose šalia Soguso vidurinės, prašome užsirakinti duris ir likti viduje“, – tviteryje parašė šerifo biuras.

Baltųjų rūmų atstovas Juddas Deere'as (Džudas Diras) sakė, kad prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) stebi pranešimus apie incidentą ir pataria žmonėms klausyti pareigūnų nurodymų.

Kol kas neaišku, ar tie trys žmonės buvo sužeisti šaunamuoju ginklu, ar patyrė kokių nors kitokių sužalojimų, pranešė ugniagesių atstovas Christopheris Thomasas (Kristoferis Tomasas). Pasak jo, vieną pacientą į ligoninę nuskraidino sraigtasparnis, o kiti du – nugabenti greitosios pagalbos automobiliu.