Pasaulyje

2019.11.14 14:32

MH17 katastrofos tyrėjai paskelbė pokalbius, prie jų veikiausiai prisidėjo Rusijos saugumo tarnyba

atnaujinta 15.05
BNS2019.11.14 14:32

Nyderlandų vadovaujamas tyrimas dėl 2014 metais virš Rytų Ukrainos numušto oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerio, ketvirtadienį paskelbė naujų perimtų pokalbių telefonu tarp aukšto rango Rusijos pareigūnų ir įtariamųjų, kuriuos ketinama teisti dėl šios katastrofos.

Tyrėjų pranešime sakoma, kad jie vėl ragina atsiliepti liudininkus, ką nors žinančius apie „įrašytus pokalbius telefonu tarp DLR [niekieno nepripažintos prorusiškų separatistų „Donecko liaudies respublikos“] ir aukšto rango Rusijos pareigūnų“.

„Ryšiai tarp Rusijos pareigūnų ir DLR lyderių, atrodo, buvo daug glaudesni“, nei manyta anksčiau, vaizdo pareiškime sakė Nyderlandų policijos Kriminalinių tyrimų skyriaus vadovas Andy Kraagas.

Birželio mėnesį tyrėjai sakė, kad ketina Nyderlanduose 2020 metų kovą teisti tris Rusijos piliečius ir vieną ukrainietį dėl lainerio numušimo, tačiau atsakovai tikriausiai bus teisiami už akių.

„Boeing“ keleivinis lėktuvas, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, 2014 metais buvo numuštas virš Rytų Ukrainos, rusų gamybos raketa BUK. Žuvo visi 298 laineryje buvę žmonės.

Tyrėjai ketvirtadienį sakė dabar nustatę, kad Rusijos pareigūnai ir ukrainiečių separatistai bendravo saugiais komunikacijos kanalais, kuriuos „tikriausiai užtikrino Rusijos saugumo tarnyba FSB“.

„Rusijos aukščiausio rango pareigūnai, bendraudami su kovotojais naudojo“ specialius telefonus, sakė Australijos federalinės policijos aukšto rango tyrėjas Davidas Nelsonas.

„Paskelbėme įrašytus jų pokalbius apie administracinius, finansinius ir karinius reikalus“, – pridūrė D. Nelsonas.