Pasaulyje

2019.11.14 13:39

Žiniasklaida: Graikija neteisėtai deportavo 60 tūkst. migrantų į Turkiją

ELTA2019.11.14 13:39

2017–2018 metais Graikija neteisėtai deportavo apie 60 tūkst. migrantų į Turkiją, skelbia Vokietijos laikraštis „Der Spiegel“.

Turkija kaltina Graikiją netinkamai vertinus migrantų prieglobsčio prašymus. Turkijos vidaus reikalų ministerijos (VRM) teigimu, Atėnai nuo 2017 m. lapkričio iki 2018 m. lapkričio deportavo 58 283 migrantus į Turkiją nė nesvarstę jų prieglobsčio prašymų.

Graikija savo ruožtu ginčija kaltinimus, o premjeras Kiriakas Micotakis paragino šalis nepulti Graikijos: „Žmonės, kurie savo tikslams pasiekti naudojosi migrantų krize, turėtų atsargiau elgtis su Graikija.“

Pagal ES ir tarptautinę teisę vadinamasis migrantų „stumdymas“ yra neteisėtas. Valstybės yra įpareigotos apsvarstyti atvykusių migrantų prieglobsčio prašymus, o ne siųsti juos į kitą šalį. „Der Spiegel“ publikacijoje Graikija kaltinama ne kartą deportavusi migrantus be jokio prieglobsčio prašymų apsvarstymo.

Turkijos VRM duomenimis, daugiausia iš Graikijos neteisėtai deportuotų migrantų buvo atvykę iš Pakistano, taip pat daug jų buvo iš Somalio, Alžyro ir Bangladešo. 4,5 tūkst. iš beveik 60 tūkst. migrantų buvo atvykę iš Sirijos.

Turkijos pareigūnai tvirtino daugelį šių žmonių išsiuntę į jų gimtąsias šalis, išskyrus sirus, kurie buvo sugrąžinti į tuos Turkijos miestus, kuriuose jie užsiregistravo kaip pabėgėliai.

Pasak su Graikija besiribojančio Turkijos Edirnė regiono gubernatoriaus, 2019 m. sausį–rugsėjį buvo sulaikyta per 90 tūkst. migrantų. 2016 m. šiame regione buvo sulaikyta 30 tūkst. migrantų.