Pasaulyje

2019.11.14 10:20

Iki parlamento rinkimų Jungtinė Karalystė neteiks kandidato į Europos Komisiją

ELTA2019.11.14 10:20

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė laiške būsimajai Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen patvirtino iki gruodžio 12 d. vyksiančių parlamento rinkimų neteiksianti kandidato į eurokomisarus.

„Parašėme laišką ES, kuriame patvirtiname, kad priešrinkiminėse gairėse nurodyta, jog JK neturi atlikti tarptautinių paskyrimų šiuo laikotarpiu“, – ketvirtadienį informavo vienas britų pareigūnas.

Pereinamosios U. von der Leyen Komisijos komandos atstovas spaudai naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad pirmininkė šiąnakt gavo laišką iš JK vyriausybės.

Tuo tarpu šaltiniai Briuselyje AFP teigė, kad U. von der Leyen patarėjai teisės klausimais patvirtino, jog britų eurokomisaro nebuvimas neužkirs kelio naujos sudėties Komisijai pradėti kadenciją.

Išrinktosios EK pirmininkės U. von der Leyen komanda, sudaryta iš jos pačios, Vokietijos atstovės, ir dar 26 valstybių narių deleguotų eurokomisarų, tikisi darbą pradėti gruodžio 1 d.

Vis dėlto 28-oji ES valstybė narė, Jungtinė Karalystė, ketina pasitraukti iš Bendrijos sausio 31 d., o šalies premjeras Borisas Johnsonas parlamento rinkimų kampanijos metu pasisako už „Brexitą“.

Briuselyje kurį laiką buvo kilęs nerimas, kad JK atsisakymas deleguoti savo atstovą į EK gali neleisti naujajai U. von der Leyen komandai pradėti darbą.

Ankstesnė planuotos kadencijos pradžios data – lapkričio 1 d. – jau pradėjo, nes Europos Parlamento (EP) nariai atmetė Prancūzijos, Vengrijos ir Rumunijos deleguotus kandidatus į EK.

Atmestus nominantus šalys jau pakeitė naujais, jie šiuo metu dalyvauj EP klausymuose. Pati U. von der Leyen darbą pradėti tikisi gruodžio 1-ąją.