Pasaulyje

2019.11.14 09:16

Bolsonaro: Kinija yra dalis Brazilijos ateities

ELTA2019.11.14 09:16

Kinija tampa vis svarbesne Brazilijos ateities dalimi, pareiškė prezidentas Jairas Bolsonaro, tuo parodydamas pragmatišką požiūrį į didžiausią Lotynų Amerikos šalies prekybos partnerę.

Kalbėdamas šalia Kinijos prezidento Xi Jinpingo Brazilijos sostinėje Brazilijoje, J. Bolsonaro sakė besitikintis, kad abi šalys gali ne tik padidinti dvišalę prekybą, bet ir „diversifikuoti prekybos santykius“.

„Kinija tampa vis svarbesne ir svarbesne Brazilijos ateities dalimi“, – sakė J. Bolsonaro po to, kai prezidentai pasirašė daugiausia teisiškai neįpareigojančius susitarimus dėl transporto, paslaugų ir investicijų.

Xi Jinpingas taip pat kalbėjo teigiamai, išreikšdamas viltį, kad dvi šalys galės „sustiprinti daugiašališkumą ir sukurti atvirą pasaulio ekonomiką“.

Prezidentai susitiko kasmetinio BRICS (Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos) viršūnių susitikimo kuluaruose.

Viršūnių susitikime taip pat dalyvauja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Indijos premjeras Narendra Modis ir Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Cyrilas Ramaphosa.

Donaldo Trumpo šalininkas, taip pat, kaip ir JAV prezidentas, nemėgstantis daugiašališkumo ir kairiųjų idėjų, J. Bolsonaro pastaruoju metu patyrė spaudimą iš

Brazilijos žemdirbių ir kalnakasybos bendrovių išlaikyti gerus santykius su Kinija. Praėjusių metų rinkimų kampanijoje J. Bolsonaro vos nesužlugdė dvišalių santykių su Kinija, pareiškęs, kad Pekinas „išsiperka Braziliją“, nuo tada į verslą orientuota J. Bolsonaro vyriausybė taisė prezidento klaidą.

Šis BRICS viršūnių susitikimas yra pirmasis toks tarptautinis renginys, kuriam pirmininkauja J. Bolsonaro. BRICS politikos centro Rio de Žaneire analitiko Luiso Fernandeso teigimu, šis renginys gali leisti Brazilijos vadovui pasikalbėti su Xi Jinpingu ir tuo pačiu neužrūstinti D. Trumpo, įsitraukusio į prekybos karą su Kinija.