Pasaulyje

2019.11.14 00:45

Per apkaltos tyrimą atskleista daugiau informacijos, Trumpas procesą ignoruoja

LRT.lt, LRT RADIJAS2019.11.14 00:45

Aukštas Amerikos diplomatas patvirtino, kad prezidentas Donaldas Trumpas tiesiogiai domėjosi apie Ukrainos atliekamą jo varžovo artėjančiuose rinkimuose Joe Bideno tyrimą. Tai Amerikos ambasadorius Ukrainoje Billas Tayloras kalbėjo per apkaltos D. Trumpui tyrimo klausymus.

Savo ruožtu D. Trumpas šių klausymų metu Baltuosiuose rūmuose priėmė Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Po susitikimo žurnalistų paklaustas išsakyti, ką galvoja apie vykstantį apkaltos tyrimą, Amerikos vadovas sakė: „Aš nežiūrėjau. Nestebėjau nė minutės, nes buvau su Turkijos prezidentu, kuris, kiek suprantu, yra daug svarbesnis. Tai apgaulė, kurios neturėjo būti. Tai situacija, kurią nulėmė žmonės, kuriems tai neturėjo būti leista padaryti. Aš noriu išsiaiškinti, kas yra tas informatorius, nes jis suteikė daug neteisingos informacijos, įskaitant apie mano skambutį Ukrainos prezidentui“.

Taip pat skaitykite

Amerikos vadovas D. Trumpas taip pat pareiškė, kad artimiausiu metu paviešins savo pokalbio su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu įrašą.

Pirmieji parodymai

Trečiadienį Atstovų Rūmų Žvalgybos komitete pirmieji liudijo JAV aukščiausio rango diplomatas Ukrainoje B. Tayloras ir valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams George`as Kentas. Teismo posėdis beveik šešias valandas.

„CNN“ teigimu, B. Tayloras kongresui papasakojo apie liepos 26 d. telefono skambutį – pokalbį, kuris įvyko kitą dieną po D. Trumpo pokalbio su Ukrainos lyderiu. B. Tayloras liudijo, kad jo darbuotojai dalyvavo susirinkime, kuriame prezidentas D. Trumpas teigė, kad jam labiau rūpi „Bideno tyrimai“ nei Ukraina.

Taip pat skaitykite

Tiek B. Tayloro, tiek G. Kento liudijimuose buvo išreikštas nerimas dėl D. Trumpo asmeninio advokato Rudy Giuliani pastangų, dėl kurių JAV ambasadorė Ukrainoje Marie Yovanovitch buvo pašalinta iš šių pareigų ir vėliau buvo pradėtas tyrimas.

G. Kentas trečiadienį pareiškė nemanantis, kad JAV turėtų prašyti kitų valstybių vykdyti „selektyvius, su politika susijusius tyrimus“.

Taip pat skaitykite

Primename, kad liepos mėnesį įvykęs D. Trumpo pokalbis telefonu su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu sukėlė skandalą Vašingtone ir davė dingstį pradėti apkaltos procedūrą. Kaip teigia Baltųjų rūmų šeimininko politiniai oponentai, jis pokalbio metu mėgino įtikinti V. Zelenskį pradėti tirti Hunterio Bideno, buvusio JAV viceprezidento J. Bideno sūnaus, veiklą Ukrainoje mainais į finansinę ir karinę pagalbą Kijevui.

J. Bidenas laikomas vienu iš labiausiai tikėtinų D. Trumpo varžovų kitąmet įvyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.