Pasaulyje

2019.11.13 15:06

Von der Leyen pakoregavo kontroversiškai įvertintą eurokomisaro pozicijos pavadinimą

ELTA, LRT.lt2019.11.13 15:06

Būsimoji Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen pakeitė kontroversiškai įvertintą už migraciją atsakingo EK nario pozicijos pavadinimą. Atsisakyta formuluotės, jog tai bus už „europietiško gyvenimo būdo apsaugą“ atsakingas pareigūnas, tiesa, pataisymas nežymus.

U. von der Leyen sutiko pakeisti graikų eurokomisaro Margaričio Schino kuruojamos srities pavadinimą į „europietiško gyvenimo būdo skatinimas“, naujienų agentūrai AFP patvirtino jos atstovas spaudai.

Naujos sudėties Komisija tikisi pradėti darbą gruodžio 1 d.

Ankstesnį pavadinimą kritikavo tiek Europos Parlamento (EP) nariai, tiek ir kadenciją baigiantis EK pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris.

Vokietijos žaliųjų frakcijos pirmininkė Ska Keller portfelio pervadinimą apibūdino kaip „bauginantį“ žingsnį. „Tikimės, jog pirmininkė von der Leyen neįžvelgia prieštaravimo tarp bėglių palaikymo ir Europos vertybių“, – rugsėjį kalbėjo ji.

Tuomet paprašyta paaiškinimo, U. von der Leyen Briuselyje žurnalistams sakė, kad portfelio pavadinimas kilo iš jos politinių gairių.

„Mūsų europietiškas gyvenimo būdas yra vertybių puoselėjimas ir kiekvieno žmogaus orumo grožis“, – teigė ji ir pabrėžė, kad visi turi vienodas teises.

Panašią įmantrią kalbą vartojo ir M. Schinas, kuris, būdamas vyriausiuoju ES Komisijos atstovu spaudai, kartą žurnalistams sakė, kad „ES yra pagrindinė pasaulio prieglobsčio veikėja. Niekas kitas pasaulyje taip dosniai neteikia prieglobsčio“.

Tuo metu kai kurie stebėtojai teigė, kad tokia formuluotė gali būti savotiška duoklė ar nuraminimas Vengrijos ir Lenkijos dešiniesiems.