Pasaulyje

2019.11.13 12:45

Į lėktuvą su per sunkiu katinu neįleistas rusas rado dublerį ir apgavo oro linijas, bet sulaukė sankcijos

LRT.lt2019.11.13 12:45

Rusas Michailas Galinas pergudravo „Aeroflot“ oro linijas, patekęs į lėktuvo saloną su katinu, sveriančiu daugiau negu numato bendrovės taisyklės. Tačiau tuo pasigyręs feisbuke ir sulaukęs daugybę dėmesio, keleivis buvo „Aeroflot“ nubaustas.

M. Galino bendrakeleivis Viktoras – kiek daugiau negu 8 kilogramus sveriantis katinas. Kartu su transportavimui skirta augintinio dėže tai jau siekia 10 kilogramų – daugiau negu lėktuvo salone leidžia „Aeroflot“ taisyklės. Todėl rusas, keliavęs iš Rygos į Maskvą, o iš ten suplanavęs kelionę į Vladivostoką, sugalvojo planą, kaip reikalavimus apeiti.

Maskvos Šeremetjevo oro uoste dėl per sunkaus pakeleivio sustabdytas M. Galinas atšaukė skrydį ir pasinaudojo feisbuku, kad surastų lengvesnį Viktoro „dublerį“, rašo „Meduza“, mat bijojo, kad ilgo skrydžio jo katinas neišgyvens. Jam esą jau buvo sunku ištverti kelionę nuo Rygos iki Rusijos sostinės. Radęs kitą katiną ir susitaręs su jo šeimininkais, M. Galinas praėjo oro uosto patikrą su lengvesniu gyvūnu, o po to jį apkeitė.

Gudriu planu keleivis pasidžiaugė viešai – lėktuve jis nusifotografavo su katinu ir šampanu, o feisbuko įraše detaliai išdėstė, kaip jam pavyko pergudrauti „Aeroflot“. Per savaitę rusas sulaukė 17 tūkst. reakcijų, 2,5 tūkst. komentarų ir 2,9 tūkst. pasidalinimų.

Įrašo netrukusi pastebėti kompanija ištyrė atvejį, peržiūrėjo vaizdo įrašus oro uoste ir apgavyste įsitikino. Antradienį „Aeroflot“ paskelbė ir apie sankciją M. Galinui – anuliuota jo narystė lojalumo programoje, kurioje, kaip pats teigė, jis buvo sukaupęs 370 tūkst. papildomų mylių (apytikriai 595 tūkst. kilometrų).

„Taisyklės yra griežtos, bet tokios jos yra. Aš taisykles sulaužiau ir oro linijos turi teisę imtis atsakomųjų priemonių. (Ateityje) Skraidysiu kompanija, kuri man yra patogi“, – Rusijos portalui „Podyom“ komentavo M. Galinas.