Pasaulyje

2019.11.12 17:57

Nuo „Islamo valstybės“ prieš penkmetį bėgę jazidai vėl priversti slėptis, šįkart – nuo Turkijos antskrydžių

LRT.lt2019.11.12 17:57

Irako šiaurės vakaruose esanti jazidų gyvenvietė Bara praėjusią savaitę buvo bombarduota dukart per dvi paras, ankstesnę dieną tas pats nutiko ir gretimam kaimui. Dėl antksrydžių kaltinamos Turkijos pajėgos, kurios esą taikėsi į kurdų kovotojus. Per šias atakas keli žmonės sužaloti, apie žuvusius nepranešta.

Tūkstančiai jazidų šiose apylinkėse glaudėsi nuo 2014 m., kai tapo nuolatiniais „Islamo valstybės“ džihadistų taikiniais. Saugūs jie nesijaučia ir dabar, nors „IS“ ženkliai susilpnėjo.

Baroje gyvenęs Dawoodas Salehas, Jungtinėse Valstijose šiuo metu apsistojęs jazidas, pabėgo nuo džihadistų persekiojimo. „Rudaw“ portalui jis pasakojo, kad „Turkija pabaigia tai, ką „IS“ pradėjo“, ir taip esą „jaučiasi visi jazidai".

Shingalio apylinkės, Turkijos teigimu, yra „Kurdistano darbininkų partijos“ ir jai lojalių kovotojų slėptuvė.

Praėjusią savaitę Nobelio taikos premijos laureatė Nadia Murad išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad „tai nėra pavienis incidentas“. „Turkija ne kartą bombardavo Sindžaro regioną Irake – šie agresijos aktai kelia didelį pavojų Sinjaro gyventojams ir nusipelno tarptautinės bendruomenės pasmerkimo“.