Pasaulyje

2019.11.12 16:16

Ispanijos kairiosios partijos susitarė formuoti vyriausybę

BNS, ELTA, LRT.lt2019.11.12 16:16

Ispanijos Socialistų partija ir kraštutinės kairės „Podemos“ pasiekė susitarimą dėl koalicinės vyriausybės formavimo, antradienį pranešė abiejų politinių jėgų vadovai.

Šių dviejų partijų vyriausybei prireiks kitų politinių jėgų paramos, kad užsitikrintų bent 176 parlamentarų palaikymą per balsavimą dėl įgaliojimų suteikimo 350 vietų parlamente.

Socialistai ir „Podemos“ taip pat bandė susitarti dėl koalicijos prieš kelis mėnesius, bet joms nepavykus to padaryti, sekmadienį teko surengti dar vienus visuotinius rinkimus.

Socialistų ir „Podemos“ vadovai Pedro Sanchezas ir Pablo Iglesias antradienį pasirašė susitarimą dėl koalicinės vyriausybės sudarymo. Anot ispanų žiniasklaidos, P. Iglesias'ui turėtų atitekti vicepremjero postas.

Kad tai yra „daug žadantis“ susitarimas dėl progresyvios vyriausybės, pažymėjo P. Sanchezas. Jis netrukus po balsavimo sekmadienį pareiškė, kad per 48 valandas pateiks pasiūlymus dėl politinės blokados Madride nutraukimo.

Vis dėlto abi stovyklos 350 narių parlamente turi tik 155 vietas (PSOE – 120, UP – 35). Ir kartu skaičiuojant, joms dar toli iki absoliučios 176 mandatų daugumos. Kad galėtų sudaryti vyriausybę, jos yra reikalingos ir kitų partijų paramos.

P. Sanchezas po pirmųjų rinkimų balandžio pabaigoje nesutiko sudaryti koalicijos su „Unidas Podemos“. Abi partijos tada kartu turėjo 10 vietų daugiau.