Pasaulyje

2019.11.12 13:51

Nazarbajevas imasi tarpininkauti: kviečia Putiną ir Zelenskį išspręsti karą Ukrainoje

BNS2019.11.12 13:51

Buvęs Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas mano, kad Rusijos ir Ukrainos lyderiai Vladimiras Putinas ir Volodymyras Zelenskis susitikę akis į akį galėtų susitarti dėl karo Rytų Ukrainoje sureguliavimo, ir pasiūlė tokį susitikimą surengti Kazachstane.

„Dabar susitikau su p. Zelenskiu, pasiklausiau jo. Tiesiog vakar kalbėjausi su Vladimiru Putinu, kaip toliau spręsti šią problemą... Manau, jog reikalingas atskiras asmeninis Rusijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas“, – antradienį politinio forumo „Astana Club“ penktajame posėdyje, sakė N. Nazarbajevas.

„Aš kalbėjausi apie tokį susitikimą tete-a-tete. Man atrodo, dabar momentas geras. Zelenskis gavo labai didelę liaudies paramą, gali pareikšti valią ir išspręsti šį klausimą... Klausimas tas, kaip išrinkti Rytų Ukrainos vadovus pasibaigus konfliktui ir išvedus visus ginkluotus junginius“, – sakė dešimtmečius šalį valdęs N. Nazarbajevas.

„Aš jau gavau Zelenskio sutikimą susitikimui tete-a-tete, apie tai pranešiau Rusijos prezidentui. Dabar pažiūrėsime. Jeigu reikia neutralios aikštelės – aš pasiūliau Kazachstaną“, – nurodė eksprezidentas, kaip manoma, išsaugojęs lemiamą balsą priimant svarbius Kazachstanui sprendimus.

„Nereikia stabdyti ir nereikia galvoti, kad Putinas to nenori. Jis nori, kad ten stotų taika. Ir mes visi puikiai suprantame, kad ne teritorijos Rusijai reikalingos, o visai kiti dalykai. Dėl kitų priežasčių ten atsirado rusų jėgos struktūrų“, – pažymėjo N. Nazarbajevas.