Pasaulyje

2019.11.12 12:10

Kariškiai: „Islamo džihadas“ į Izraelį paleido 50 raketų, beveik pusė jų numušta

BNS, LRT.lt2019.11.12 12:10

Izraelio oro erdvės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ („Iron Dome“) numušė apie 20 raketų iš 50, paleistų Gazos Ruože veikiančių palestiniečių kovotojų, antradienį pranešė kariškiai.

Šią raketų ataką surentė kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“, svarbi palestiniečių anklavą valdančio islamistų judėjimo „Hamas“ sąjungininkė, pridūrė Izraelio kariuomenė.

Taip pat skaitykite

„Islamo džihadas“ surengė taikių Izraelio piliečių masinį apšaudymą raketomis iš Gazos Ruožo, kai surengėme tikslų smūgį prieš jų vadą – ir (naujausios atakos) rodo, kodėl mes jam smogėme, – sakoma per „Twitter“ paskelbtame kariškių pranešime. – Teroristai smogia taikiems gyventojams.“

Vienas žmogus buvo lengvai sužeistas nukritus raketai Gan Javnės miesto rajone, pranešė Izraelio žiniasklaida. Medikai jam suteikė pagalbą įvykio vietoje.

Izraelis anksti antradienį surengė keletą smūgių „Islamo džihado“ aukšto rango vadams Gazos Ruože ir Sirijoje.

Per smūgį Gazos Ruože žuvo „Islamo džihado“ vienas iš vadų – 42 metų Baha Abu al Ata. Grupuotė nurodė, kad taip pat žuvo jo žmona. Izraelio gynybos pajėgos teigia, kad B. Abu al Ata buvo tieisogiai atsakingas už šimtus teroro išpuolių prieš izraeliečius karius ir civilius.

Tuo metu per kitą Izraelio smūgį Damaske, kurio taikiniu tapo „Islamo džihadas“ aukšto rango veikėjo Akramo al Ajouri namas, žuvo šio kovotojo sūnus Muadhas ir dar vienas žmogus, nurodė Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA.

„Islamo džihadas“ yra Irano remiama grupuotė, dažnai veikianti nepriklausomai nuo „Hamas“, įtakingesnės ir didesnės sukarintos organizacijos, kontroliuojančios Gazą.

Atsakydami į pastarąjį puolimą iš Gazos Ruožo, Izraelio kariškiai antradienį surengė apšaudymą, per kurį žuvo vienas palestinietis, dar keli buvo sužeisti. Apie tai pranešė Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija ir Izraelio kariuomenė.