Pasaulyje

2019.11.12 11:50

Lenkijoje pasipiktinimą sukėlė „Netflix“ dokumentika, sureagavo ir pats premjeras

LRT.lt2019.11.12 11:50

Kino kompanija „Netflix“ sulaukė protestų iš Lenkijos, tarp jų ir iš paties ministro pirmininko. Pasipiktinimą sukėlė dokumentinė juosta apie nacių koncentracijos stovyklas – dalis jų pavaizduota dabartinės Lenkijos teritorijos ribose, nors anuomet tai buvo Vokietijos okupuotos žemės.

Mateuszas Morawieckis, Lenkijos ministras pirmininkas, laišku kreipėsi į „Netflix“, kad ši pakoreguotų dokumentikoje rodomus žemėlapius, mat dabartinis atvaizdavimas gali sukelti įspūdį, jog už koncentracijos stovyklas buvo atsakinga Lenkija.

Šalies premjeras laiške „Netflix“ vadovui Reedui Hastingsui rašė, jog svarbu „pagerbti atminimą ir išlaikyti tiesą apie Antrąjį pasaulinį karą ir Holokaustą“. Anot M. Morawieckio, „kai kurie (televizijos) kūriniai“ yra „labai netikslūs“ ir „perrašo istoriją“, rašo BBC.

Televizija naujienų agentūrai „Reuters“ komentavo, kad yra susipažinusi su išreikštu susirūpinimu, tačiau dėl tolesnių veiksmų kol kas neinformavo.

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija žinutėje „Twitter“ pasidalino autentišku 1942 m. žemėlapiu, pateikdama jį kaip palyginimą su tuo, kuris parodytas „Netflix“ dokumentikoje.

BBC primena, kad praėjusiais metais Lenkija priėmė įstatymą, kriminalizuojantį teiginius apie Lenkijos atsakomybę už Antrojo pasaulinio karo nusikaltimus, padarytus nacių Vokietijos. Įstatymas sutiktas nevienareikšmiškai ir po kritikos pakoreguotas – pradiniame projekte grėsęs 3 metų įkalinimas panaikintas iš galutinės įstatymo redakcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt