Pasaulyje

2015.08.20 13:49

Palestiniečiai kaliniai badu kovoja dėl laisvės

LRT.lt 2015.08.20 13:49

Palestinietis advokatas Mohammadas Allanas ketvirtadienį buvo išlaisvintas po dešimties savaičių badavimo Izraelio areštinėje, kurioje kalėjo be jokių pareikštų kaltinimų. Jis buvo pasiryžęs badauti iki mirties, jei to būtų prireikę, rašo „The Economist“.

Palestinietis advokatas Mohammadas Allanas ketvirtadienį buvo išlaisvintas po dešimties savaičių badavimo Izraelio areštinėje, kurioje kalėjo be jokių pareikštų kaltinimų. Jis buvo pasiryžęs badauti iki mirties, jei to būtų prireikę, rašo „The Economist“.

Gydytojai dėl prastėjančios būklės 31 m. M. Allanui sukėlė dirbtinę komą, praneša AFP. Tai buvo prieš teismui paskelbiant savo sprendimą, sakė ligoninės atstovė, todėl palestinietis advokatas negalėjo to žinoti.

Izraelio pareigūnai, remdamiesi naujai priimtu įstatymu, ketino prievarta maitinti kalinį, tačiau gydytojai atsisakė atlikti procedūrą, vadindami tai kankinimu.

Izraelyje šiuo metu „administraciniame arešte“ laikomi apie 370 palestiniečių, kuriems nėra pareikšti jokie kaltinimai. Ne vienas kalinys jau išsikovojo laisvę badaudamas.

Džihadistai Palestinoje grasino sulaužysiantys trapias, metus trunkančias paliaubas su Izraeliu, jei M. Allanas mirs anksčiau, nei bus paleistas į laisvę. Praėjusią naktį Izraelio teismas buvo priverstas bent laikinai nutraukti jo areštą, nes badavimas sukėlė kraujo išsiliejimą į smegenis.