Pasaulyje

2019.11.12 09:51

Palestiniečių kovotojams raketomis atakavus Izraelį, ruošiamasi „ne vieną dieną truksiančioms“ kautynėms

uždaroma dalis ugdymo įstaigų, raginama likti namuose
BNS, LRT.lt2019.11.12 09:51

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė, kad Gazos Ruožo palestiniečių kovotojai pradėjo „reikšmingą“ raketų ataką prieš ją po to, kai buvo surengtas reidas, per kurį žuvo vienas iš grupuotės „Islamo džihadas“ vadų.

„Vyksta reikšmingas apšaudymas“, – žurnalistams per konferencinį pokalbį telefonu sakė kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas.

Izraelio pietinėje dalyje sproginėjo raketos, o Tel Avive gaudė apie pavojų pranešančios sirenos, nors kol kas nebuvo pranešimų apie smūgius šiam pajūrio miestui.

„Ruošiamės ne vieną dieną truksiančioms kautynėms“, – pabrėžė J. Conricusas.

Kariuomenė nurodė nebūtiniems laikomais darbuotojams Tel Avive ir vidurio Izraelyje, įskaitant sritis arti sienos su Gazos Ruožu, likti namuose. Taip pat nurodyta uždaryti mokyklas bei universitetus, uždrausti vieši susirinkimai.

Izraelio visuomeninis radijas pranešė, kad antradienį daugiau kaip milijonas moksleivių ir studentų nelankė pamokų ir paskaitų, apie „milijoną izraeliečių slėptuvėse“ antradienį ryte paskelbė ir Izraelio ambasada Lietuvoje.

Raketų salvė buvo paleista po anksti ryte izraeliečių surengto smūgio Gazos Ruože, per kurį žuvo „Islamo džihado“ vienas iš vadų – 42 metų Baha Abu al Ata. Grupuotė nurodė, kad taip pat žuvo B. A. al Atos žmona.

Izraelis kaltino B. A. al Atą dėl neseniai surengtų raketų atakų ir nurodė, kad šis kovotojų vadeiva ruošė planavo naujus smūgius.

Pastarieji apsikeitimai smūgiais didina naujo didelio konflikto tarp Izraelio ir kovotojų Gazos Ruože riziką. Palestiniečių anklavas yra valdomas islamistų judėjimo „Hamas“, kurio sąjungininkas yra „Islamo džihadas“.

Žydų valstybė ir „Hamas“ nuo 2008 metų triskart kariavo. Po naujausių Izraelio smūgių „Hamas“ paskelbė pranešimą, žadėdamas imtis keršto.

Pranešama apie daugiau nukautų džihadistų

Izraelio aviacijai antradienį Damaske smogus įtakingo palestiniečių veikėjo namams, žuvo jo sūnus ir dar vienas asmuo, pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.

Dvi raketos pataikė į palestiniečių grupuotės „Islamo džihadas“ aukšto rango veikėjo Akramo al Ajouri namus. Per antskrydį žuvo jo sūnus Muadhas ir dar vienas žmogus, nurodė SANA.

Naujienų agentūros AFP korespondentas iš įvykio vietos pranešė, kad apyaušriu surengtos atakos metu buvo dalinai sugriautas trijų aukštų namas, stovintis prabangiame sostinės rajone, netoli Libano ambasados.

Nuo smūgio išdužo dalis namo langų.

„Islamo džihadas“ patvirtino, kad per ataką žuvo A. al Ajouri sūnus. Per panašų izraeliečių smūgį Gazos Ruože antradienį ryte žuvo vienas iš šios grupuotės vadų. „Islamo džihado“ judėjimo Palestinoje politinio biuro nario Akramo al Ajouri namai Damaske taip pat buvo atakuoti. Žuvo vienas iš jo sūnų“, – nurodė grupuotė.

Izraelio kariuomenė kol aks jokių komentarų nepateikė. Nuo 2011 metų, kai Sirijoje kilo pilietinis karas, Izraelis kaimyninėje šalyje įvykdė šimtus antskrydžių, dažniausiai – prieš Irano ir sukarinto šiitų judėjimo „Hizbollah“ taikinius.