Pasaulyje

2019.11.12 08:36

Buvęs JAV prezidentas Jimmy Carteris paguldytas į ligoninę operacijai

BNS2019.11.12 08:36

Buvęs JAV prezidentas Jimmy Carteris pirmadienį vakare buvo paguldytas į ligoninę atlikti operacijos slėgiui kaukolės ertmėje sumažinti, pranešė jo atstovė spaudai.

Slėgis kaukolės ertmėje padidėjo dėl kraujavimo po kelių pastarųjų J. Carterio pargriuvimų.

Procedūrą numatyta atlikti antradienį ryte Emory universitetinėje ligoninėje, sakė Deanna Congileo.

J. Carteris šiais metais buvo pargriuvęs mažiausiai tris kartus. Po pirmo tokio incidento pavasarį eksprezidentui prireikė pakeisti klubo sąnarį.

Spalio 6 dieną jis vėl pagriuvo ir susižeidė galvą, bet, nors turėjo 14 siūlių ir mėlynę po akimi, jau kitą dieną nuvyko į Našvilį Tenesyje telkti savanorių ir padėti statyti vienus namus pagal nevyriausybinės krikščioniškos organizacijos „Habitat for Humanity“ programą.

Spalio 21 dieną eksprezidentui po nesėkmingo nugriuvimo savo namuose teko tris dienas praleisti ligoninėje dėl dubens kaulo skilimo.

2015 metais J. Carteriui buvo diagnozuotas vėžys, tačiau jam pavyko įveikti šią ligą.

Praėjus beveik keturiems dešimtmečiams po to, kai paliko valstybės vadovo postą, 95 metų J. Carteris, vyriausias buvęs JAV prezidentas per visą šalies istoriją, savo gimtajame Pleinso miestelyje Džordžijos valstijoje maždaug dukart per mėnesį veda užsiėmimus vietos baptistų bažnyčios sekmadieninėje mokykloje.

„Tiesiog reikia, kad visa šalis melstųsi už jį“, – sakė pastorius Tony Lowdenas.

Pasak D. Congileo, šalia eksprezidento ligoninėje yra jo žmona Rosalynn.