Pasaulyje

2019.11.11 17:24

Britanijos žiniasklaida: Rusijos oligarchai konservatorius parėmė milijonais eurų

LRT.lt2019.11.11 17:24

Devyni Rusijos verslininkai suteikė finansinę paramą Didžiosios Britanijos konservatorių partijai, nustatyta kol kas slaptose parlamentinio tyrimo dėl Rusijos kišimosi į rinkimus išvadose. Tai sekmadienį paskelbė leidinys „The Sunday Times“.

Jį cituojantis „The Moscow Times“ rašo, kad Britanijos leidiniui pavyko identifikuoti 3 iš 9 oligarchų. Tai Aleksandras Temerko, dirbęs Rusijos gynybos ministerijoje ir naftos kompanijoje „Jukos“, konservatoriams paaukojęs 1,75 mln. eurų septynerių metų bėgyje.

Daugiausiai pernai paaukojo buvusio Rusijos finansų ministro Vladimiro Černuchino žmona Liubov, konservatoriams skyrusi virš 525 tūkst. eurų.

Parlamentinį tyrimą atlikę parlamentarai taip pat buvo supažindinti su informacija apie buvusį KGB šnipą, dabar verslu užsiimantį oligarchą Aleksandrą Lebedevą. Jo sūnus Jevgenijuss, kuriam kartu su tėvu priklauso Britanijos dienraščiai „Independent“ ir „Evening Standard“, savo šeimos pilyje Italijoje pernai priėmė Borisą Johnsoną, kai šis ėjo užsienio reikalų ministro pareigas, rašo „The Moscow Times“.

Parlamentinio tyrimo ataskaita yra įslaptinta, nes jos ilgiau nei įprastai nepatvirtina Vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas. Jis kritikuojamas dėl sprendimo nepaviešinti ataskaitos prieš gruodžio 12-ąją vyksiančių pirmalaikių rinkimų.

„The Sunday Times“ nenurodo ar parlamentinis tyrimas nustatė, kad Rusijos oligarchai pažeidė įstatymus. Su ataskaita susipažinę asmenys patvirtino, kad jame nėra sensacingų atradimų apie Kremliaus kišimąsi į Britanijos rinkimus, bet perspėja, kad tokia rizika tebėra.