Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JT: Jemenas – ant bado ribos

Krizę išgyvenantis Jemenas atsidūrė ant bado ribos. Taip sako Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio maisto programos vadovė Ertharina Cousin.

Krizę išgyvenantis Jemenas atsidūrė ant bado ribos. Taip sako Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos vadovė Ertharina Cousin.

Jos teigimu, Jemeno turguose esančio maisto jau nebepakaktų išmaitinti visos Jemeno populiacijos. Jungtinių Tautų duomenimis, skubios pagalbos reikia maždaug 13 milijonų Jemeno gyventojų.

Dėl besitęsiančių kovų humanitarinė pagalba čia irgi neatkeliauja.

Humanitarinės pagalbos teikimui ypač svarbių objektų atakavimas susilaukia nuolatinės Vakarų kritikos.

Vienas aukšto rango Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos pareigūnas trečiadienį griežtai sukritikavo Saudo Arabijos vadovaujamus aviacijos smūgius Jemeno uostamiestyje Hodeidoje, per kurį į šalį gabenamos gyvybiškai svarbios maisto, vaistų ir degalų siuntos.

„Šios atakos aiškiai prieštarauja tarptautiniams humanitariniams įstatymams ir yra nepriimtinos“, – JT humanitarinių operacijų vadovas Stephenas O'Brienas sakė Saugumo Tarybai.

Jis pabrėžė esantis „nepaprastai susirūpinęs“, kad bombardavimo padaryta žala „gali paveikti visą šalį“, pagilindama humanitarinę krizę.

Grįždamas po vizito Jemene S. O'Brienas sakė, kad ten „žmonių kančių mastas beveik nesuvokiamas“.

Jemene karinis konfliktas vyksta tarp hučių sukilėlių ir Vakarų pripažįstamos Jemeno vyriausybės pajėgų.

Apie 80 proc. ir 26 mln. Jemeno gyventojų labai reikalinga pagalba, o beveik 1,5 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus dėl jau beveik penkis mėnesius besitęsiančio karo.

Hodeida yra kontroliuojama Irano palaikomų šiitų husių sukilėlių, kurie per pastaruosius metus vykdytą kampaniją privertė prezidentą Abedrabbą Mansourą Hadį pasitraukti į Saudo Arabiją.

Kovą Rijadas ir jį palaikančios arabų valstybės pradėjo aviacijos kampaniją, siekdamos atkurti A. M. Hadi valdžią.

Per kautynes žuvo jau daugiau negu 4,3 tūkst. žmonių, tarp jų apie 400 vaikų, rodo JT statistika.