Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Stambule prie Dolmabachčės rūmų aidėjo šūviai

BNS 2015.09.08 13:45

Stambule prie turistų lankomų Dolmabachčės rūmų, kuriuose taip pat yra premjero biuras mieste, trečiadienį pasigirdo šūvių ir sprogimo garsai, pranešė vietos žiniasklaida.

Stambule prie turistų lankomų Dolmabachčės rūmų, kuriuose taip pat yra premjero biuras mieste, trečiadienį pasigirdo šūvių ir sprogimo garsai, pranešė vietos žiniasklaida.

Kaip informavo televizija NTV, tuoj po šio išpuolio pareigūnai ieškojo dviejų asmenų.

Policija vėliau netoli išpuolio vietos prie Vokietijos konsulato sulaikė du įtariamuosius, nešinus toliašaudžiais ginklais ir bomba, pranešė NTV televizija ir naujienų agentūra „Dogan“. Taip pat nurodoma, kad pranešimų apie žuvusius ar nukentėjusius žmones nėra.

Kol kas neminima, kas galėjo surengti šį išpuolį, kuriuo, regis, taikyta į karius, einančius garbės sargybą prie osmanų laikų sultonų rūmų.

Pastarasis išpuolis surengtas vis labiau stiprėjant įtampai Turkijoje, kurios vyriausybė vykdo precedento neturinčia antiteroristinę kampaniją prieš džihadistus ir kurdų sukilėlius.

Už įstatymo ribų esanti Marksistinė revoliucinė liaudies išvadavimo partija-Frontas (DHKP-C) yra anksčiau prisiėmusi atsakomybę už panašų išpuolį prie Dolmabachčės rūmų sausio 1 dieną; tada į garbės sargybą buvo mestos dvi granatos, bet jos nesprogo.

Dolmabachčė yra vieni garsiausių Osmanų imperijos rūmų, kuriuose 1938 metais mirė šiuolaikinės Turkijos įkūrėjas Mustafa Kemalis Ataturkas ir kurie šiuo metu yra vienas pagrindinių turstų traukos centrų.

Dalis rūmų yra atvira lankytojams, bet kitame jų sparne yra ministro pirmininko Ahmeto Davutoglu priimamasis ir biurai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi