Pasaulyje

2019.11.08 11:33

Naujoje knygoje Trumpo sūnus neigia tėvą esant rasistu: jis juk leisdavo žaisti su Michaelu Jacksonu

LRT.lt2019.11.08 11:33

Pirmoji Donaldo Trumpo jaunesniojo knyga jau pirmosiomis dienomis po publikavimo šovė į „Amazon“ perkamiausiųjų viršų. Joje nemažai dėmesio skiriama tėvo gynybai, įskaitant mėginimus atremti JAV prezidentui adresuojamus kaltinimus, jog šis yra rasistas.

300 puslapių literatūriniame bandyme, pavadintame „Triggered: How the Left Thrives on Hate and Wants to Silence Us“, D. Trumpas jaunesnysis taip pat prisimena vaikystę. Joje būsimojo prezidento sūnus turėjo galimybę susitikti ir su Michaelu Jacksonu, tituluotu popmuzikos karaliumi.

„Kartą Eriko (autoriaus jaunesniojo brolio – red. past.) kambaryje tėvas pamatė, kad Michaelui labai patiko žaisti su mumis „Vėžliukus nindzes“ konsolėje „Nintendo“, ir šis jam pasakė, kad žaidimą gali pasiimti namo. Bet tai buvo mano žaidimas! Net ir dabar Erikas tvirtina, kad tai buvo jo žaidimas, nes jis buvo jo kambaryje, bet aš žinau, kam jis priklausė. Aš dirbau vasarą, kad jį nusipirkčiau, o dabar Michaelas Jacksonas, kuris tuo metu tikriausiai jau buvo milijardierius, jį pasiima!“, – knygos ištrauką cituoja BBC Rusijos naujienų tarnyba.

Susitikimų su M. Jacksonu būta ne vieno, su juo D. Trumpas jaunesnysis kartą leido ir atostogas. Garsi draugija lydėjo Trumpo atžalas ir dažniau, pavyzdžiui, užsimenama apie savaitgalį su žymiu amerikietiško futbolo žaidėju Herscheliu Walkeriu.

„Kaip tik jie (oponentai – red. past.) nėra vadinę mano tėvo, įskaitant ir kaltinimus rasizmu. Argi ne keistai tuomet skamba, kad jis leido savo sūnui praleisti atostogas su juodaodžiu vyru arba leisti laiką su M. Jacksonu? Jeigu jis ir po šito rasistas, tai tikrai nepasiekė tame didelių aukštumų“, – knygoje teigia prezidento sūnus.

Jis priduria, kad naujų liudininkų kaltinimai pedofilija jį šokiravo. „Mano patirtyje su Michaelu nebuvo nieko panašaus, kuo jis kaltinamas“, – rašė D. Trumpas jaunesnysis.

Savaitės pradžioje pasirodžius knygai, pats JAV prezidentas paragino 66,5 mln. savo tviterio sekėjų užsisakyti po egzempliorių. „Puiki nauja knyga, kurią labai rekomenduoju VISIEMS paskaityti“, – rašė D. Trumpas.

Jo sūnus, 41-erių D. Trumpas jaunesnysis, garsėja tulžingais išpuoliais prieš tradicinę žiniasklaidą, įskaitant laikraščius „The New York Times“ ir „The Washington Post“. Knygoje kritikos tenka ir jai, taip pat bandymais cenzūruoti jį ir kitus konservatorius kaltinami socialiniai tinklai.