Pasaulyje

2019.11.08 08:16

Honkongo protestai pareikalavo aukos

baiminamasi, kad gali dar labiau paaštrinti įtampą
ELTA2019.11.08 08:16

Honkongo studentas, per policijos ir protestuotojų susirėmimą iškritęs iš daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės, mirė ligoninėje, penktadienį pranešė ligoninės atstovai. Manoma, kad tai gali dar labiau paaštrinti įtampą Honkonge, kur jau daugelį mėnesių siaučia masiniai protestai.

8 val. 09 min. buvo patvirtinta Alexo Chowo, 22 metų informatikos bakalauro studento, mirtis, pranešė Karalienės Elžbietos ligoninė.

Pirmadienį paryčiais, po naktinių protestuotojų susirėmimų su policija, į ligoninę A. Chowas buvo atgabentas be sąmonės.

Jis rastas gulintis kraujo klane automobilių stovėjimo aikštelėje, kur policija į protestuotojus purškė ašarines dujas, jiems į policiją svaidant įvairius daiktus.

Aplinkybės, dėl kurių A. Chowas galėjo parkristi, kol kas nėra išaiškintos, tačiau žinoma, kad aktyvistas buvo įsitraukęs į judėjimo už demokratines laisves veiklą.

Kiti studentai, A. Chowo kolegos, visą savaitę rengė tylias demonstracijas ir budėjo, sekdami aktyvisto būklę.
Protestuotojai teigė, kad studentas parkrito, siekdamas išvengti ašarinių dujų, kurias į pastatą leido policija, – A. Chowas, protestuotojų teigimu, buvo priverstas užsiropšti ant daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės atbrailos.

Policijos pareigūnai patvirtino, kad, siekdami išvaikyti netoli mašinų aikštelės susirinkusius protestuotojus, iš tiesų naudojo ašarines dujas, tačiau, kai skubios pagalbos tarnybos aptiko be sąmonės gulintį A. Chową, ore esą buvo tik labai nedidelis kiekis šių dujų.

Pareigūnai taip pat neigė trukdę greitosios pagalbos darbuotojams aktyvistą išvežti į ligoninę.

Nuo birželio Honkongą krečia didžiulio masto dažnai smurtiniai protestai, aktyvistai reikalauja daugiau demokratinių teisių. Protestuotojai paskelbė sąrašą reikalavimų, jie prašo surengti visiškai laisvus miesto vadovo rinkimus ir ištirti policijos pareigūnų galimai pasitelktą prieš protestuotojus nukreiptą neteisėtą smurtą.