Pasaulyje

2019.11.07 15:00

Visos 39 vilkiko priekaboje Jungtinėje Karalystėje rastos aukos buvo vietnamiečiai, patvirtino policija

atnaujinta 17.30
LRT.lt, BNS2019.11.07 15:00

Jungtinės Karalystės policija ketvirtadienį pranešė, kad visi 39 asmenys, kurių kūnai buvo rasti praėjusį mėnesį vilkiko priekaboje-šaldytuve pietryčių Anglijoje, buvo identifikuoti kaip Vietnamo piliečiai.

Vietnamo ambasada Londone pareiškė „giliai sielvartaujanti“ gavusi patvirtinimą, kad 31 vyras ir aštuonios moterys, rasti negyvi vilkiko priekaboje spalio 23 dieną, yra iš šios pietryčių Azijos šalies.

„Dar kartą norime pareikšti gilią užuojautą ir gailestį sielvartaujančioms šeimoms“, – sakoma ambasados pareiškime.

Jame priduriama, kad ambasados darbuotojai ir Vietnamo vyriausybės delegacija „suteiks konsulinę apsaugą ir paramą sielvartaujančioms šeimoms, kad jos galėtų kuo greičiau parsivežti savo artimuosius namo“.

Esekso policija, tirianti vilkiko priekaboje aptiktų vietnamiečių mirties aplinkybes, patvirtino, kad žuvusiųjų šeimos yra informuotos, bet detaliau nekomentavo.

Žuvusieji buvo rasti ankstų spalio 23-osios rytą vilkiko priekaboje, kuri pateko į Britaniją keltu iš Belgijos.

Esekso policija iš pradžių manė, kad aukos buvo kinai, tačiau vėliau su institucijomis susisiekė dėl dingusių artimųjų susirūpinusios vietnamiečių šeimos.

Vietnamo viešojo saugumo ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad visos 39 aukos yra vietnamiečiai, kilę iš šešių provincijų.

Britanijos policija pateikė kaltinimus vilkiko vairuotojui 25 metų Šiaurės Airijos gyventojui dėl netyčinio nužudymo, pinigų plovimo ir sąmokslo padėti neteisėtiems migrantams.

Jungtinė Karalystė taip pat pradėjo dar vieno įtariamojo ekstradicijos iš Airijos procesą ir ieško kitų galimų įtariamųjų.

Dar vienas įtariamasis sulaikytas ir Vietname. Policijos duomenimis, sulaikytasis gali būti susijęs su žmonių kontrabanda per Rusijos teritoriją, rašo BBC Rusijos naujienų tarnyba.

Byloje dėl žmonių žūties vilkiko priekaboje Didžiojoje Britanijoje Vietnamo policija sulaikė du įtariamuosius Hatinio provincijoje ir dar devynis asmenis Ngeano provincijoje. Jie įtariami organizavę žmonių kontrabandą.

Kaip praneša Vietnamo laikraštis „Tuoi Tre“, vienas iš Ngeano provincijoje sulaikytų asmenų kurį laiką gyveno Rusijoje ir dalyvavo iš Vietnamo į Europą vykstančių žmonių kontrabandoje. Laikraštis informuoja, kad iš Rusijos migrantai buvo gabenami į Vokietiją, o iš ten stengėsi nusigauti iki galutinio ilgos kelionės tikslo – Didžiosios Britanijos.

Rusija, Ukraina ir Rytų Europos šalys išlieka tranzitinėmis šalimis nelegaliems darbo ieškantiems ir geresnio gyvenimo Europoje besitikintiems migrantams iš Vietnamo. Maskvoje, Kijeve, Varšuvoje, Bratislavoje, Berlyne dirba daugybė vietnamiečių, todėl į Europą darbo ieškoti keliaujantys jų tautiečiai neatkreipia į save „tranzitinių“ šalių teisėsaugos institucijų dėmesio.

Čia pat migrantai gali susirasti laikiną darbą, kad išgyventų, kol laukia galimybės pakliūti į Didžiąją Britaniją. Britanijoje jiems paprastai tenka dirbti manikiūro salonuose arba užsiimti nelegalia marihuanos gamyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.