Pasaulyje

2019.11.07 07:56

Lapkričio viduryje Vašingtone susitiks Erdoganas ir Trumpas

Darius Mikutavičius, ELTA2019.11.07 07:56

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kitą savaitę vyks vizito į Jungtines Valstijas, kur susitiks su Donaldu Trumpu, pranešė Turkijos Prezidentūra, išaugus įtampai tarp šių dviejų šalių.

Prezidentūros teigimu, pokalbyje telefonu „abu lyderiai dar kartą patvirtino, kad susitiks Vašingtone trečiadienį, lapkričio 13 d., prezidento D. Trumpo kvietimu“.

Anksčiau R. T. Erdoganas grasino atšaukti vizitą šalims nesutariant dėl Sirijos konflikto ir JAV Atstovų Rūmų sprendimo pripažinti armėnų genocidą.

D. Trumpas tviteryje parašė „labai gerai pasikalbėjęs“ su R. T. Erdoganu ir laukiąs jųdviejų susitikimo.

Pasak D. Trumpo, pokalbio metu prezidentai aptarė Sirijos ir Turkijos pasienio klausimą, „terorizmo išnaikinimą, karo veiksmų prieš kurdus nutraukimą ir daug kitų temų“.

R. T. Erdoganas taip pat kalbėjo apie per JAV specialiųjų pajėgų operaciją žuvusio „Islamo valstybės“ (ISIS) vadeivos Abu Bakro al-Baghdadi žmonos suėmimą.

„Jis mane informavo, kad jie sučiupo daug ISIS kovotojų, kurie buvo pabėgę per konfliktą, įskaitant teroristo žudiko A. B. al-Baghdadi žmoną ir seserį“, – rašė D. Trumpas.

Anksčiau R. T. Erdoganas įgėlė JAV, sakydamas „nekėlėme per daug triukšmo“ dėl A. B. al-Baghdadi žmonos suėmimo.

Tuo tarpu Jungtinės Valstijos, teigė jis, „pradėjo labai didelę komunikacijos operaciją“ po A. B. al-Baghdadi žūties.
ISIS lyderis susisprogdino JAV specialiųjų pajėgų operacijos metu Sirijos šiaurės vakarų Idlibo provincijoje, netoli pasienio su Turkija, pasitelkiant į pagalbą kurdų kovotojus.

Operacija įvykdyta po to, kai Turkija įsiveržė į Sirijos šiaurę ir užpuolė kurdų pajėgas, artimus Vakarų sąjungininkus kovoje su ISIS, tačiau kuriuos Ankara laiko teroristais.