Pasaulyje

2019.11.07 07:30

Buvęs Bendruomenių Rūmų pirmininkas Bercow: „Brexitas“ yra didžiausia klaida nuo karo laikų

Rasa Strimaitytė, ELTA2019.11.07 07:30

Iš pareigų pasitraukęs buvęs Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercowas griežtai pasmerkė planuojamą savo šalies išstojimą iš ES. „Aš manau, kad „Brexitas“ yra didžiausia užsienio politikos klaida nuo karo laikų“, – sakė jis.

„Tai sąžininga mano nuomonė“, – kalbėjo J. Bercowas trečiadienį Londone susitikęs su užsienio korespondentais. „Brexitas“, anot jo, neatsilieps pozityviai tarptautiniam Didžiosios Britanijos įvaizdžiui. „Mano sąžiningas atsakymas yra toks – aš nemanau, kad tai padės Jungtinei Karalystei“, - pabrėžė politikas.

J. Bercowas sakė: „Aš nebesu spikeris. Man nebereikia būti nepriklausomam“. Jis pažymėjo, kad eidamas pareigas visad elgėsi neutraliai ir visad sąžiningai elgėsi ir su „Brexito“ šalininkais. Jis esą gerbiąs, kad ministras pirmininkas mėgino gauti daugumą savo „Brexito“ sutarčiai.

Tačiau pirmiausiai „Brexito“ griežto kurso šalininkai kaltino J. Bercową elgiantis šališkai. Jis keliskart nepaisė tradicijų, kad parlamentarai ginče su vyriausybe galėtų paimti viršų. J. Bercowas tai argumentavo vis labiau autoritariniu vyriausybės valdymo stiliumi.

Premjero Boriso Johnsono partietis dešimt metų buvo Bendruomenių Rūmų spikeris. Pirmadienį jį poste pakeitė leiboristas Lindsay‘is Hoyle‘is.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.