Pasaulyje

2019.11.05 10:53

Sirijoje sučiupta ISIS vado al Baghdadi sesuo, vadinama žvalgybos „aukso kasykla“

BNS2019.11.05 10:53

Turkijos kariai pirmadienį sučiupo likviduoto džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vadeivos vyresniąją seserį Sirijos šiaurės vakaruose, pranešė vienas aukšto rango turkų pareigūnas, pavadinęs šį areštą žvalgybos „aukso kasykla“.

Apie Abu Bakro al Baghdadi seserį mažai kas žinoma. Minėtas Turkijos pareigūnas nedetalizuodamas pareiškė, kad 65 metų Rasmiya Awad, kaip įtariama, dalyvavo ekstremistų grupuotės veikloje.

Ji buvo sučiupta vilkiko priekaboje, kur gyveno su savo šeimos nariais, per pirmadienį vakare Alepo provincijos Azavo miestelyje įvykdytą reidą. Ta teritorija yra regiono dalis, kurią administruoja Turkija nuo 2016 metų, kai Ankara surengė puolimą Sirijoje, siekdama atstumti nuo savo sienos IS ir kurdų kovotojus. Šią „Eufrato skydu“ vadinamą teritoriją kontroliuoja kelios Turkijos palaikomos Sirijos sukilėlių grupuotės.

Anot su anonimiškumo sąlyga kalbėjusio pareigūno, R. Awad buvo kartu su savo vyru, marčia ir penkiais vaikais. Saugusieji šiuo metu apklausiami.

„Tai yra žvalgybos duomenų aukso kasykla. Tai, ką ji žino apie [IS] gali reikšmingai išplėsti mūsų žinias apie grupuotę ir padėti mums sučiupti daugiau piktadarių“, – sakė pareigūnas.

Iš Irako Samaros miesto kilęs A. B. al Baghdadi žuvo per praeitą mėnesį surengtą JAV operaciją Sirijos Idlibo provincijoje. Jam žuvus buvo suduotas stiprus smūgis grupuotei, praradusiai anksčiau kontroliuotas teritorijas Sirijoje ir Irake po virtinės pralaimėjimų kaunantis su Vašingtono vadovaujamai koalicija ir jos sąjungininkais regione.

Anksčiau šiemet daugelis IS narių prieš grupuotei pralaimint kautynes dėl jų teritorijos liekanų pabėgo kontrabandos maršrutais į šiaurės vakarų Siriją; kiti pasislėpė Sirijos ir Irako dykumose.

Atsiskyrėlis džihadistų lyderis A. B. al Baghdadi palaikydavo artimus ryšius su vienu iš savo brolių, žinomu Abu Hamzos slapyvardžiu.

Kelios valandos po reido per JAV antskrydį taip pat buvo nukautas vienas A. B. al Baghdadi padėjėjas iš Saudo Arabijos. Po kelių dienų grupuotė paskyrė naują lyderį, bet kol kas nėra beveik jokios informacijos nei apie jį, nei apie tai, kaip vėliausios grupuotės netektys paveikė jos struktūrą.