Pasaulyje

2019.11.04 10:28

Po savaitgalio riaušių Honkonge trijų žmonių būklė vis dar kritinė, dviejų – sunki

ELTA2019.11.04 10:28

Pirmadienį, po savaitgalį Honkonge prasiveržusio smurto, 30 žmonių vis dar yra sužeisti, trijų iš jų būklė – kritinė, pranešė vietos valdžia.

Sekmadienį įvyko incidentai keliuose prekybos centruose, kur protestuotojai ketino suformuoti gyvą grandinę, tačiau jiems kelią pastojo riaušių policija. Kilo susirėmimas, kurio metu vienas vyras peiliu sužalojo kelis žmones ir vienam netoliese buvusiam politikui nukando dalį ausies, rašo „Reuters“.

Miesto Ligoninių valdyba paskelbė, kad trijų žmonių būklė pirmadienį vis dar yra kritinė, dar dviejų – sunki, o sužeista buvo iš viso 30 žmonių.

Nors Kinijos valdomas miestas darbo dienomis iš esmės veikia įprastu režimu, savaitgaliais protestai nesiliauja jau 5 mėnesius. Prodemokratiškai nusiteikė protestuotojai reikalauja, kad Pekino valdžia nepaveržtų Honkongui priklausančių laisvių.

Šią savaitę planuojama surengti dar daugiau protestų, taip siekiama spausti miesto valdžią pradėti tyrimą dėl policijos veiksmų malšinant protestus ir surengti tiesioginius Honkongo vadovo rinkimus.
„Mes tikrai matome, kad žmonės nerimauja. Jie nežino, kas nutiks šiąnakt ar kitą savaitgalį, todėl yra labai daug nerimo“, – „Reuters“ sakė protestuotojus palaikantis parlamentaras Charlesas Mokas.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pirmadienį paragino imtis griežtesnių veiksmų protestuotojų atžvilgiu. Toks pareiškimas pasigirdo po to, kai protestuotojai šeštadienį suniokojo valstybinės Kinijos naujienų agentūros „Xinhua“ biurą mieste. Protestuotojai į „Xinhua“ biurą mėtė Molotovo kokteilius, daužė langus ir duris. Šeštadienį panašiai suniokota ir daug kitų pastatų, tarp jų – „Starbucks“ kavinė.