Pasaulyje

2019.10.30 19:19

JAV ir Persijos įlankos šalys skyrė sankcijas su Islamo revoliucine gvardija ir „Hezbollah“ susijusiems subjektams

ELTA2019.10.30 19:19

JAV ir šešios Persijos įlankos šalys trečiadienį paskelbė pritaikysiančios sankcijas 25 su Irano Islamo revoliucinės gvardijos korpusu ir Libano „Hezbollah“ grupuote susijusiems subjektams. Taip siekiama sugriežtinti abiejų grupuočių finansavimo kontrolę.

Sankcijas nustatė Rijade įsikūrusi, dvejus metus veikianti terorizmo finansavimo sekimo grupė „Terrorist Financing Targeting Center“ (TFTC), kurioje yra atstovų iš JAV, Saudo Arabijos, Bahreino, Kuveito, Omano, Kataro ir Jungtinių Arabų Emyratų.

Sankcijas jie skyrė Islamo revoliucinei gvardijai pavaldžią „Basij“ grupuotę remiančioms įmonėms. JAV finansų departamentas nurodė, kad ši grupuotė įprastai „engia vidaus opoziciją, pasitelkdama žiaurų smurtą“ ir tiekdama išteklių regioniniuose konfliktuose veikiantiems kovotojams.

Tarp 25 subjektų buvo Irano bankas „Mellat“ ir kitos kasybos, gamybos bei investavimo įmonės, kurios, kaip įtariama, remia „Basij“.

Keturi iš subjektų, kuriems paskirtos sankcijos, yra asmenys, Irake vykdantys „Hezbollah“ grupuotės operacijas.

Visi 25 subjektai buvo įvardyti ir 2018 metais JAV finansų departamento paskelbtose sankcijose.

„TFTC koordinuojamas finansinių tinklų, kuriuos Irano režimas pasitelkia terorizmui finansuoti, ardymas yra galinga Persijos įlankos šalių vienybės manifestacija“, – pareiškime teigė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Šie žingsniai demonstruoja vieningą Persijos įlankos valstybių ir JAV poziciją – Iranui nebus leista regione plėsti žalingos veiklos“, – pareiškė S. Mnuchinas.